Բողոքողները բռնացրեցին նախագահականից դուրս եկող Հրայր Թովմասյանին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երկուշաբթի նախագահի նստավայրի դարպասների մոտ կրկին մարդաշատ էր։ Այստեղ էին մարտի 17-ից շուրջօրյա նստացույց անցկացնող Աշոտ Խուդոյանը՝ կնոջ և չորս անչափահաս երեխաների հետ, «Հարսնաքարի» գործով դատապարտված 6 անձանց ծնողներն ու հարազատները, «ՀՀԿ-ի տատիկը»։ Նկատելով, որ նախագահական են մտել գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը և Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Հրայր Թովմասյանը՝ բողոքողները պատրաստվում էին բռնացնել պաշտոնյաներին «շեֆի մոտից» դուրս գալուն պես և հերթական անգամ պատմել իրենց հանդեպ կատարված անարդարության մասին։
Քաղաքացիներին հաջողվեց զրուցել Թովմասյանի հետ, իսկ Գևորգ Կոստանյանը, ոստիկանների պնդմամբ, լքել է նախագահականը մեկ այլ մուտքից։

On Monday, once again there were crowds of people outside the gates of the presidential palace. Among them were Ashot Khudoyan (pictured), who on March 17 began a round-the-clock sit-in with his wife and four small children; the parents and relatives of the 6 men convicted in the Harsnaqar case; and the elderly woman who regularly attends protests and demonstrations to yell at the participants and express her "admiration and love"  for the current administration and president.
Noticing RA General Prosecutor Gevorg Kostanyan and RA Minister of Justice Hrayr Tovmasyan entering the presidential palace, the protestors prepared to confront the officials when they left and once again describe the injustices done to them.
Demonstrators succeeded in speaking with Tovmasyan, while Kostanyan, according to police, left the building through another exit.