Սպանության մեջ մեղադրվողը հացադուլ է հայտարարել «Վանաձոր» ՔԿՀ-ում
Սպանության մեջ մեղադրվող 22-ամյա վանաձորցի Կարեն Կունգորցևն մոտ մեկ շաբաթ է՝ հացադուլ է սկսել «Վանաձոր» ՔԿՀ-ում։ Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում հայտնել է Կունգորցևի մայրը՝ Անահիտ Հարությունյանը։ Վերջինիս խոսքով՝ իրեն տեղեկություններ են հասել, որ որդու առողջական վիճակն այս պահին լավ չէ։
Կունգորցևը բողոքում է իրեն անօրինական կալանքի տակ պահելու դեմ։ Նա պնդում է, որ կապ չունի 15-ամյա Դավիթ Հովակիմյանի սպանության հետ։
Ապրիլի 7-ին Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը հերթական անգամ երկարացրել է Կունգորցևի կալանքը, ինչը, մեղադրյալի փաստաբանի խոսքով, հիմնավորված չի եղել։
15-ամյա Դավիթ Հովակիմյանի սպանության մեջ մեղադրվող 22-ամյա Կունգորցևը չի ընդունում իր մեղքը, իրավապաշտպաններն ու փաստաբանը մատնանշում են նախաքննության ընթացքում գրանցված խախտումների մասին։
Մեղադրյալը կալանքի տակ գտնվելու ընթացքում դիմել է ինքնավնասման, հացադուլ է իրականացրել: Մեղադրյալի մայրը նշել է, որ որդուն ծեծել են ոստիկանությունում՝ պահանջելով ընդունել մեղքը։

В Армении обвиняемый в убийстве снова проводит голодовку
Обвиняемый в убийстве 22-летний уроженец Ванадзора Карен Кунгорцев вторую неделю проводит голодовку в уголовно-исполнительном учреждении «Ванадзор». Об этом Epress.am сообщила его мать Анаит Арутюнян. Женщина получила информацию о том, что состояние здоровья сына ухудшилось.
Кунгорцев протестует «против незаконного содержания его под стражей»: молодой человек утверждает, что не причастен к убийству 15-летнего Давида Овакимяна.
7 апреля суд общей юрисдикции Лорийской области снова продлил срок заключения Карена Кунгорцева. Его адвокат считает данное решение необоснованным.
Ранее правозащитники и адвокат Кунгорцева сообщали о множестве нарушений, зафиксированных в ходе предварительного следствия.
За время пребывания под арестом Кунгорцев прибегал к членовредительству, объявлял голодовку. Мать обвиняемого заявила, что сына избили в отделении полиции, требуя признать вину.