Նախագահականում հաշվել են Սերժ Սարգսյանի այցերն ու ընդունելությունները
2013 թվականին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է 2 նախագահի և 14 արտգործնախարարի։ Ինքը՝ ՀՀ նախագահը, իրականացրել է 16 պետական և պաշտոնական այց։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 27-ին՝ 2013 թվականի բյուջեի կատարողականի հաշվետվության լսումների ժամանակ հայտարարել է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը։
Վիգեն Սարգսյանը նշել է, որ նախագահն ընդունել է նաև մասնավոր այց կատարած Ուելսի արքայազն Չարլզին, ինչպես նաև՝ 30 օտարերկրյա դեսպանի։
2013 թվականին նախագահի աշխատակազմը կազմել է շուրջ 230 տեղեկանք ու եզրակացություն, նախագահի ստորագրությանը ներկայացրել 228 օրենք և 130 միջազգային պայմանագիր, պատրաստել 375 հրամանագիր, 241 հրաման և 604 հաղորդագրություն։ Սերժ Սարգսյանի աշխատակազմը ստացել շուրջ 12․1 հազար նամակ-բողոք և ընդունել 6700 քաղաքացու։
Նախագահի աշխատակազմի 2013 թվականի ընդհանուր ծախսերը կազմել են 2,968 միլիարդ դրամ, կամ պլանավորվածի 97,4%-ը։ Տարվա արդյունքներով՝ տնտեսվել է 106,3 միլիոն դրամ։

Начальник аппарата президента подсчитал визиты и приемы Саргсяна за 2013 год
В 2013 г Серж Саргсян принял 2 президентов и 14 министров иностранных дел. Сам президент Армении совершил 16 государственных и официальных визитов. Об этом 27 мая в ходе слушаний по выполнению бюджета за 2013 год заявил начальник аппарата президента Армении Виген Саргсян.
«Президент принял также принца Уэльского Чарльза, прибывшего с частным визитом», - добавил он. Кроме того, Серж Саргсян принял 30 иностранных послов.
За истекший год аппарат составил около 230 справок и заключений и представил 228 законов и 130 международных договоров на подписание президента Армении, подготовил 375 указов, 241 приказ и 604 послания. Аппарат президента получил около 12.1 тысячи жалоб и писем и принял 6700 граждан.
Общие расходы аппарата президента за 2013 год составили 2,968 млрд. драмов (порядка $7,2 млн.), или 97,4% от запланированных. По итогам года было сэкономлено 106,3 млн драмов.