Ով է «զբաղվելու» իշխանություններով. Արամ Մանուկյանը՝ նախագահականի մոտ ակցիաների մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երբ իշխանությունը չի զբաղվում իր քաղաքացիով, քաղաքացին է սկսում «զբաղվել» այդ իշխանություններով։ Այս մասին այսօր նախագահական նստավայրի մոտ միաժամանակ անցկացվող մի քանի ակցիաների վերաբերյալ խոսելիս՝ հայտարարել է ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը։
Նշենք, որ Բաղրամյան 23-ի դիմացի մայթին բողոքի ակցիա են անցկացրել շուրջ երկու տարի վերոնշյալ վայրում նստացույց անցկացնող Էմմա Սահակյանը, «Հարսնաքարի» գործով մեղադրյալների հարազատները, հաշմանդամ օդաչուները, կանանց իրավունքներով զբաղվող կազմակերպությունները:
Պատգամավորը Epress.am-ի հետ զրույցում նշել է, որ ի վերջո ազգի մնացած մասը գալու է ու հավաքվի նստավայրի մոտ, ու մարդիկ համոզված են լինելու, որ ոչ թե բողոքել է պետք, այլ ազատվել նրանից, ումից բողոքում են։
«Ուրիշ լուծում չկա, շատ դանդաղ ենք հասնում այդ մտքին՝ տարբեր նախաձեռնություններ, մի շարք խմբեր, անհատներ պայքարեցին, մի մասը հոգնեց, մի մասը թևաթափ եղած հեռացավ։ Այսօր 5 տարբեր կառույցի ներկայացուցիչներ՝իրարից անկախ բողոքում են։ Հայաստանում չի մնացել շերտ կամ բնագավառ, որ չբողոքեն։ Լուծումը մեկն է՝ իշխանափոխությունը կփրկի, թե չէ մի մասը արտագաղթում է, մի մասը՝ պայքարում, ու տակը բան չի մնում։ Մարդիկ հոգնում, հիասթափվում են, իսկ հարցերը չեն լուծվում ու անում են այն, ինչը Սերժ Սարգսյանն է ուզում՝ թողնում, գնում են երկրից։ Չկա ոչ մի տնտեսական հարց՝ թոշակառուի, ոսկերիչի, օդաչուի, տաքսիստի, «Հարսնաքարի» խնդիր, կա միայն քաղաքական հարց, միակ փրկությունը իշխանափոխությունն է», - ասել է Մանուկյանը։

Only Salvation is Change of Power: MP Responds to Numerous Protests in Yerevan
When the ruling authorities don't deal with their citizens, citizens begin to "deal with" the authorities, said secretary of the Armenian National Congress faction, Aram Manukyan, speaking about the several simultaneous protests outside the presidential palace today.
Protesting across the street from the president's office were Emma Sahakyan, who has been conducting a sit-in there for the past 2 years, relatives of the accused in the Harsnaqar case, retired pilots with disabilities, and women's rights organizations
In conversation with Epress.am, the MP said, ultimately, the rest of the nation is going to come and gather outside the president's office, and people will be convinced that it's not protesting that is needed but to get rid of them against whom they're complaining.
"There is no other solution; we are very slow to approach this idea. Various initiatives, a number of groups and individuals fought; some of them got tired; others, gave up and left. Today, representatives of five different structures, independent of one another, are protesting. There is no layer or domain left in Armenia that doesn't complain. There is one solution: a change of government will save . Otherwise, one part emigrates; another part fights, and nothing is left at the bottom. People get tired, disappointed, and the issues are not resolved, and they do that which Serzh Sargsyan wants — they leave the country. There is no single economic issue — the issue of pensioners, jewellers, pilots, taxi drivers, or Harsnaqar — there is only a political issue. The only salvation is a change of power," he said.