Ով է «զբաղվելու» իշխանություններով. Արամ Մանուկյանը՝ նախագահականի մոտ ակցիաների մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երբ իշխանությունը չի զբաղվում իր քաղաքացիով, քաղաքացին է սկսում «զբաղվել» այդ իշխանություններով։ Այս մասին այսօր նախագահական նստավայրի մոտ միաժամանակ անցկացվող մի քանի ակցիաների վերաբերյալ խոսելիս՝ հայտարարել է ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը։
Նշենք, որ Բաղրամյան 23-ի դիմացի մայթին բողոքի ակցիա են անցկացրել շուրջ երկու տարի վերոնշյալ վայրում նստացույց անցկացնող Էմմա Սահակյանը, «Հարսնաքարի» գործով մեղադրյալների հարազատները, հաշմանդամ օդաչուները, կանանց իրավունքներով զբաղվող կազմակերպությունները:
Պատգամավորը Epress.am-ի հետ զրույցում նշել է, որ ի վերջո ազգի մնացած մասը գալու է ու հավաքվի նստավայրի մոտ, ու մարդիկ համոզված են լինելու, որ ոչ թե բողոքել է պետք, այլ ազատվել նրանից, ումից բողոքում են։
«Ուրիշ լուծում չկա, շատ դանդաղ ենք հասնում այդ մտքին՝ տարբեր նախաձեռնություններ, մի շարք խմբեր, անհատներ պայքարեցին, մի մասը հոգնեց, մի մասը թևաթափ եղած հեռացավ։ Այսօր 5 տարբեր կառույցի ներկայացուցիչներ՝իրարից անկախ բողոքում են։ Հայաստանում չի մնացել շերտ կամ բնագավառ, որ չբողոքեն։ Լուծումը մեկն է՝ իշխանափոխությունը կփրկի, թե չէ մի մասը արտագաղթում է, մի մասը՝ պայքարում, ու տակը բան չի մնում։ Մարդիկ հոգնում, հիասթափվում են, իսկ հարցերը չեն լուծվում ու անում են այն, ինչը Սերժ Սարգսյանն է ուզում՝ թողնում, գնում են երկրից։ Չկա ոչ մի տնտեսական հարց՝ թոշակառուի, ոսկերիչի, օդաչուի, տաքսիստի, «Հարսնաքարի» խնդիր, կա միայն քաղաքական հարց, միակ փրկությունը իշխանափոխությունն է», - ասել է Մանուկյանը։

Единственное спасение – смена власти: депутат о протестах в Ереване
Когда власть не занимается проблемами гражданина, гражданин начинает «заниматься» этой властью. Такое мнение выразил секретарь фракции «Армянский национальный конгресс» Арам Манукян о проводимых перед резиденцией президента акциях.
16 июня неподалеку от Баграмяна 23 состоялись акции протеста Эммы Саакян, два года проживающей на улице перед офисом Сержа Саргсяна, родных обвиняемых по делу «Арснакар», пилотов-инвалидов, организаций по правам женщин.
В беседе с Epress.am парламентарий заявил, что, в конце концов, оставшаяся часть народа соберется у резиденции президента и люди будут уверены, что нужно не жаловаться, а избавиться от того, на кого жалуешься.
«Иного решения нет, мы очень медленно подходим к этой мысли. Боролись различные инициативы, ряд групп, отдельные лица, часть их устала, другая уехала, разочаровавшись. Сегодня представители 5 различных структур жалуются по отдельности. В Армении не осталось сферы или слоя, который бы не жаловался. Решение одно: спасет смена власти, не то одна часть эмигрирует, другая борется. Люди устают, разочаровываются, а проблемы не решаются и делают то, чего хочет Серж Саргсян: уезжают из страны.
Нет ни одного экономического вопроса , есть только политический вопрос. Единственное спасение – смена власти», - заявил депутат.