Ինչու է կրճատվել Ստամբուլ-Երևան ուղիղ չվերթների թիվը․ «ՀԺ»
Թուրքիայում հրատարակվող հայ-թուրքական «Ակօս» թերթի հետ զրույցում Թուրքիայում բնակվող հայազգի հայտնի գործարար, «Tower» ավիաուղիների սեփականատեր Տիգրան Ալթունը ասել էր, որ Ստամբուլ-Երևան ավիաչվերթի հաճախականությունը կրճատվել է․ շաբաթական 2 անգամ կիրակի և չորեքշաբթի օրերին իրականցվող Ստամբուլ-Երևան ինքնաթիռի չվերթն այսուհետև կիրականացվի շաբաթվա մեջ մեկ անգամ՝ կիրակի օրերին: «Հայկական ժամանակ» օրաթերթն այս կապակցությամբ կապ է հաստատել Տիգրան Ալթունի հետ՝ պարզելու, թե ինչն է խնդիրը, և հնարավոր է թռիչքների կրճատումը շարունակական բնույթ ունենա:
Թերթի թղթակցի հետ զրույցում Ալթունը դժվարացել է ապագայի վերաբերյալ հստակ պատկեր ներկայացնել, միայն հայտնել է, որ ներկա դրությունը շատ լուրջ է և մտահոգիչ: «Մեր հաճախորդների 90 տոկոսը մանր առևտրով զբաղվողներն են, և եթե առաջ ամիսը մեկ անգամ էին Երևան գալիս, հիմա այլևս 3-4 ամիսը մեկ են գալիս, սա նշանակում է, որ իրենց տարած ապրանքները չեն կարողանում վաճառել և դրա համար էլ չեն գալիս: Նրանք մեզ հետ զրույցում ասում են, որ փող չկա էլ ինչո՞ւ գան, երբ իրենց տարածը չեն կարողանում վաճառել, էլ ինչո՞ւ գան»,- «Հժ»-ի հետ հեռախոսազրույցում ասել է Ալթունը։

«Они говорят нам, что денег нет». Почему сократилось число авиарейсов Стамбул-Ереван
Снизилась частота рейсов Стамбул-Ереван: отныне совершаемый в воскресенье и среду рейс будет осуществляться раз в неделю. Об этом в интервью издаваемой в Турции армяно-турецкой газете «Акос» сообщил владелец авиалиний «Tower», известный предприниматель армянского происхождения Тигран Алтун.
В связи с этим газета «Айкакан жаманак» связалась с Алтуном, чтобы выяснить причину таких перемен и узнать, будет ли сокращение рейсов носить продолжительный характер. Дать точную информацию о планах на будущее предпринимать не смог. Нынешнюю же ситуацию он назвал очень серьезной и вызывающей беспокойство. «90% наших клиентов занимаются мелкой торговлей, и если раньше они летали в Ереван раз в месяц, теперь только 3-4 раза. Это значит, что они не могут реализовать свои товары, поэтому и не ездят. Они говорят нам, что денег нет, зачем ездить, если не удается продать привезенное», - сказал Тигран Алтун.