19-ամյա զինծառայողը զոհվել է հակառակորդի գնդակից․ ԼՂՀ ՊՆ
Հունիսի 24-ին՝ ժամը 22:50-ի սահմանում, ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու գնդակային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 19-ամյա Արմեն Ավետիսյանը: Այս մասին հաղորդում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը՝ այլ մանրամասներ չհաղորդելով։
Համաձայն պաշտոնական հաղորդագրության, դեպքի առնչությամբ քննություն է ընթանում։
Հունիսի ընթացքում ԼՂՀ և ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունները հաղորդել են հակառակորդի գնդակից զոհվելու 4 դեպքի մասին։ Բացի Արմեն Ավետիսյանից, հունիսի 19-ին ԼՂՀ-ում սպանվել է ավագ սերժանտ, 26-ամյա Նարեկ Պողոսյանը, իսկ հունիսի 5-ին Նախիջևանի հետ սահմանային գոտում զոհվել են զինծառայողներ Անդրանիկ Եղոյանը և Բորիս Գասպարյանը։
Մահվան ևս մեկ դեպք է գրանցվել հունիսի 20-ին Արարատի մարզի զորամասերից մեկում, սակայն ՊՆ-ն փոխել է այդ օրը հայտարարված նախնական երկու վարկածները՝ քրեական գործ հարուցելով սպանության հոդվածով։

19-летний военнослужащий погиб от пули противника – Минобороны Карабаха
24 июня около 22:50 на боевой позиции одной из военчастей, дислофированных в восточном направлении линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск, в результате открытого противником огня 19-летний военнослужащий Армен Аветисян получил смертельное огнестрельное ранение. Об этом сообщает министерство обороны Карабаха, других подробностей в заявлении нет.
Согласно официальному сообщению, ведется следствие.
За июнь МО Карабаха и Армении сообщили о 4 случаях смерти от пули противника. 19 июня в Карабахе, по официальной версии, был убит старший сержант, 26-летний Нарек Погосян, 5 июня на границе с Нахиджеваном погибли военнослужащие Андраник Егоян и Борис Гаспарян.
Другой случай был зафиксирован 20 июня в одной из военчастей Араратской области Армении, однако впоследствии Минобороны изменило объявленные ранее две предварительные версии: уголовное дело возбудили по статье «убийство».