Զինվորին սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել է նրա ծառայակիցը
Հուլիսի 18-ին, ժամը 07:00-ի սահմաններում, Լեռնային Ղարաբաղի հարավում տեղակայված Պաշտպանության բանակի զորամասերից մեկի մարտական հենակետում մահացու հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայող 20-ամյա Գևորգ Ավագյանին սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել է ծառայակից ընկեր՝ ժամկետային զինծառայող, շարքային Արմեն Սարգսյանը։ Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը։
«Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասով՝ սպանություն հատկանիշներով, հարուցվել է քրեական գործ։ Կատարվում է նախաքննություն», - ասել է մեր զրուցակիցը։

Suspected of Killing Soldier in Karabakh, Fellow Conscript Arrested
On suspicion of murdering 20-year-old military conscript Gevorg Avagyan at around 7 am on July 18 at the combat position of one of the military units of the Karabakh Defense Army located in the south of the unrecognized Nagorno-Karabakh Republic, fellow conscript, rank-and-file soldier Armen Sargsyan was arrested, Senior Officer of the Investigative Service of Armenia's Ministry of Defense Mary Sargsyan informed Epress.am today.
"A criminal case was launched at the RA Ministry of Defense Investigative Service on grounds of RA Criminal Code Article 104, Section 1 — murder. An investigation is under way," she said.