«Վաղը էդ կադրերով ձեզ դատելու են»․ պատգամավորը՝ ոստիկանին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Բանակում խաղաղ պայմաններում զոհված զինծառայողների ծնողներին այսօր թույլ չեն տվել բողոքի ակցիա անցկացնել ՀՀ նախագահի նստավայրի դարպասների դիմաց։ Նախորդ շաբաթ ոստիկանները, բռնի ուժ կիրառելով, փողոցով քարշ տալով հեռացրել էին նրանց նախագահականի դիմացից, իսկ այսօր անգամ թույլ չեն տվել մայթն անցնել։
Բաղրամյան պողոտայով անցնող ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանը ոստիկաններից պահանջել է բացատրություն տալ, թե ինչ իրավունքով էին նրանք նախորդ շաբաթ ուժ կիրառել զոհված զինվորների ծնողների նկատմամբ։
Ոստիկանները պնդել են, որ ամեն ինչ օրենքով են արել, կատարել են իրենց ծառայողական գործառույթները։
«Գործողությունները պետք է լինեն մարդկայինի, բարոյականի սահմաններում։ Մի անցեք սահմանը։ Էքուց ինքը չի լինելու (նկատի ունի Սերժ Սարգսյանին ֊ խմբ․), դու մնալու ես էս երկրում։ Ի՞նչ ես ասելու էդ օրվա ձեր արածի համար․․․ Վաղը էդ կադրերով ձեզ դատելու են», ֊ ասել է Մանուկյանը։
Մանրամասները՝ տեսանյությում
Նշենք, որ զոհվածների ծնողները որոշել են երթ անել դեպի Ազատության հրապարակ և ակցիան շարունակել այնտեղ։

MP Calls for Police Officers to Act Within the Limits of Morality (VIDEO)
Today, February 19, parents of soldiers who died during peacetime were not allowed to protest in front of the Presidential Palace gates. Last week, police violently dragged protesters across the street from the Presidential Palace, while today they did not even let them cross the sidewalk.
Armenian National Congress MP Aram Manukyan, who was crossing through Baghramyan Ave. at the time, demanded that the police officers explained on what grounds they had used force against the parents of the dead soldiers last week. The officers responded, saying that they had performed their professioanl duties and acted within the law.
“Actions must be humane and moral. Don’t cross the limit. Tomorrow won’t be , but you'll still live in this country. What will you say about what you did that day? Tomorrow, you'll be judged in court based on that video footage,” said Manukyan.
Note, that the soldiers’ parents have decided to organize a march toward Liberty Square and continue their protest there.