«Վաղը էդ կադրերով ձեզ դատելու են»․ պատգամավորը՝ ոստիկանին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Բանակում խաղաղ պայմաններում զոհված զինծառայողների ծնողներին այսօր թույլ չեն տվել բողոքի ակցիա անցկացնել ՀՀ նախագահի նստավայրի դարպասների դիմաց։ Նախորդ շաբաթ ոստիկանները, բռնի ուժ կիրառելով, փողոցով քարշ տալով հեռացրել էին նրանց նախագահականի դիմացից, իսկ այսօր անգամ թույլ չեն տվել մայթն անցնել։
Բաղրամյան պողոտայով անցնող ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանը ոստիկաններից պահանջել է բացատրություն տալ, թե ինչ իրավունքով էին նրանք նախորդ շաբաթ ուժ կիրառել զոհված զինվորների ծնողների նկատմամբ։
Ոստիկանները պնդել են, որ ամեն ինչ օրենքով են արել, կատարել են իրենց ծառայողական գործառույթները։
«Գործողությունները պետք է լինեն մարդկայինի, բարոյականի սահմաններում։ Մի անցեք սահմանը։ Էքուց ինքը չի լինելու (նկատի ունի Սերժ Սարգսյանին ֊ խմբ․), դու մնալու ես էս երկրում։ Ի՞նչ ես ասելու էդ օրվա ձեր արածի համար․․․ Վաղը էդ կադրերով ձեզ դատելու են», ֊ ասել է Մանուկյանը։
Մանրամասները՝ տեսանյությում
Նշենք, որ զոհվածների ծնողները որոշել են երթ անել դեպի Ազատության հրապարակ և ակցիան շարունակել այնտեղ։

Депутат призвал полицию Армении проявить человечность к родителям погибших в армии солдат
В четверг, 19 февраля, родителям погибших в армянской армии в небоевых условиях военнослужащим не разрешили протестовать перед резиденцией президента. На прошлой неделе полицейские с примением физической силы перетащили участников акции на другую сторону улицы. В этот раз родителям даже не разрешили приблизиться к подмосткам офиса главы государства.
Проходящий мимо депутат Арам Манукян потребовал от стражей правопорядка объяснений, по какому праву на прошлой неделе они применили силу к родителям погибших солдат.
Полицейские стали утверждать, что действовали в рамках закона и выполняли свои служебные функции.
«Действия должны быть в границах человечности, морали. Не переступайте границу. Завтра его не будет, ты останешься в этой стране. Что ты станешь говорить о сделанном в тот день? Завтра вас будут судить на основании этих кадров», - сказал депутат.
Впоследствии участники акции решили двинуться шествием к площади Свободы и продолжить протестовать здесь.