«Ոստիկաններից չաթլախ ազգ չկա». վերականգնված տեսանյութ
Մոտ 30 ժամվա ընթացքում մեր ընկերներն աշխատում էին տեսախցիկի հետ, որը 2015 թվականի հունիսի 23-ի առավոտյան ոստիկաններն ապօրինաբար բռնագրավել էին Epress.am֊ի օպերատորից և երկու օր անց վերադարձրել՝ ջնջելով բոլոր նյութերը։
Epress.am֊ի 3 տեսանկարահանող սարքերից, որոնք այդ օրն աշխատում էին Բաղրամյան պողոտայում և Ազատության հրապարակում, երկուսի հիշողության քարտերը ոստիկանների կողմից բռնագրավվել և ոչնչացվել են։ Վերադարձված տեսախցիկը ջրցան մեքենան գործի դնելուց սկսած այդ օրն աշխատել է մոտ 50 րոպե։ Նկարահանվածից հաջողվել է վերականգնել քառորդը։ Ցավոք, կորել են բազմաթիվ կադրեր։
Վերականգնված նյութում երևում է ցույցը ցրելու գործողության սկիզբը, նստացուցավորներին բերման ենթարկող քաղաքացիական հագուստով անձանց ոչ իրավաչափ պահվածքը, լսվում է, թե ինչպես են գրոհայինները սեռական բնույթի հայհոյանքներ ուղղում մարդկանց հասցեին։ Հետապնդվողներից մեկն էլ հակադարձում է․ «Ոստիկաններից չաթլախ ազգ չկա»։

Epress.am has managed to recover some of the equipment and material which was illegally seized by Armenian police from our correspondents during the violent dispersal of the peaceful demonstration in Yerevan on June 23.
Law enforcement officers had seized three cameras from our reporters and destroyed their memory cards. Later in the day, the police returned some of the equipment but kept our third camera which contained most of the important material.
On Thursday, June 25, authorities returned the third camera to Epress.am; however, it's memory had been wiped clean.
Nevertheless, after working on the camera for more than 30 hours, professionals managed to restore part of the 50-minute video material. The tape shows the launch of the police operation: detention of peaceful demonstrators and excessive force used by plainclothes officers, water cannons, beatings, abusive language, and more.