Ադրբեջանը վերադարձրեց սահմանն անցած հայ զինծառայողին
Այսօր ժամը 13.30֊ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը Լեռնային Ղարաբաղին է հանձնել պայմանագրային զինծառայող, շարքային Անդրանիկ Գրիգորյանին, տեղեկացնում է ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը։
Գրիգորյանի հանձնումն իրականացվել է ԼՂՀ֊ում գործող Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության միջնորդությամբ՝ Բաշ Քարվենդ բնակավայրի մոտ։
Անդրանիկ Գրիգորյանը ղարաբաղա֊ադրբեջանական սահմանը հատել էր այս տարվա մարտի 22֊ին։ Զենք-զինամթերքը նա թողել էր մարտական հենակետում:
Զինծառայողի հայրը՝ Արարատ Գրիգորյանը, ավելի վաղ Azatutyun.am-ին պատմել էր, որ որդին ծառայության ընթացքում խնդիրներ է ունեցել։ Հոր խոսքով՝ վերջին անգամ, երբ Անդրանիկը տուն էր եկել, շատ անտրամադիր էր և այդպես անտրամադիր էլ հետ է գնացել զորամաս: Հեռախոսով ծնողները չէին կարողացել համոզել Անդրանիկին ինչ֊որ բան ասել իր վիճակի մասին: Արարատ Գրիգորյանի խոսքով՝ որդին զորամասի հրամանատարությանը խնդրել էր, որպեսզի փոխեն իր ծառայության վայրը:

Азербайджан вернул пересекшего границу армянского солдата
18 ноября азербайджанская сторона передала Нагорному Карабаху военнослужащего-контрактника, рядового Андраника Григоряна, сообщает госкомиссия НКР по вопросам военнопленных, заложников и без вести пропавших.
Военнослужащий был передан при посредничестве миссии Международного Комитета Красного Креста у села Баш-Карвенд.
Григорян пересек карабахо-азербайджанскую границу 22 марта. Оружие и боеприпасы он оставил на боевой позиции.
Ранее отец военнослужащего сообщил корреспонденту Azatutyun.am о проблемах, которые были у сына в ходе несения службы. По словам Григоряна, в последний приезд домой Андраник был в очень плохом настроении, в таком же состоянии вернулся в военчасть. В телефонном разговоре родителям не удалось убедить сына сообщить что-либо о своем состоянии. По словам Арарата Григоряна, сын просил командование военчасти изменить его место службы.