Պրահայում հայտնաբերել են Սերժ Սարգսյանի եղբորորդի «Ֆրանկլին Գոնսալեսին»
Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ, ինչպես և ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոն, համագործակցելով եվրոպական մի շարք երկրների իրավապահ կառույցների ու Ինտերպոլի հետ, ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ, դեկտեմբերի 6-ին Պրահայում հայտնաբերել են ՀՀ իրավապահ մարմինների կողմից միջազգային մակարդակով հետախուզման մեջ գտնվող Նարեկ Ալեքսանդրի Սարգսյանին, հայտնում Հայաստանի ոստիկանությունը:
«Հայտնաբերման պահին նա ներկայացրել է Գվատեմալայի քաղաքացու կեղծ անձնագիր՝ Ֆրանկլին Գոնսալեսի անհատական տվյալներով:
Հետախուզվողի հայտնաբերման մասին տեղեկությունը փոխանցվել է ՀՀ գլխավոր դատախազությանը՝ էքստրադիցիայի գործընթացը կազմակերպելու նպատակով:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 26-ին հարուցվել էր քրեական գործ՝ քրեական օրենսգրքի ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու և թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի և դրանց պրեկուրսորների ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու կամ պատրաստելու նպատակով կամ դրանց ապօրինի իրացնելու հատկանիշներով:
Հուլիսի 6-ին Նարեկ Սարգսյանի նկատմամբ հայտարարվել էր հետախուզում, հուլիսի 24-ին՝ միջազգային հետախուզում», - ասված է հաղորդագրությունում։

Armenia's police reports that as a result of concerted efforts made by various departments of the Armenian police, the National Central Bureau of the Interpol, Interpol itself and the law enforcement bodies of a number of European states, Narek Alexander's Sargsyan internationally declared wanted by the police of Armenia was found in Prague on December 6.
"When found, he presented a fake passport of Guatemala with an identification of Franklin Gonsalez."
The Chief Prosecutor's office has embarked on organizing the process of extradition.
Narek Sargsyan, who is nephew of the former President of Armenia Serzh Sargsyan, was charged on June 26th with criminal offences of the Criminal Code of Armenia for having illegally acquired, possessed, disposed of, transported, worn weapons, armament, explosive materials and devices, as well as for organizing illegal circulation, sale or preparation of drugs, psychotropic materials and precursors thereof.
On July 6, a search warrant was issued to find Narek Sargsyan nationally and on July 24, internationally.