«Անհարկի գործողություններ». Երևանի նախկին քաղաքապետը Կարեն Կարապետյանի մասին
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը մաս է կազմում այն վարչակարգի, որ գործում է Հայաստանում: Նա ոչ մասնագիտական, ոչ էլ քաղաքական իր գործուներությամբ և դիրքորոշումով աչքի չի ընկնում, շարունակում է այն նույն վարքն ու բարքը, որ կար:
Այսօր լրանում է Կարեն Կարապետյանի պաշտոնավարման 100 օրը. Epress.am-ի հետ զրույցում ներկա քաղաքապետի գործունեությանն անդրադարձել է նախկին քաղաքապետ Վահագն Խաչատրյանը:
«Նա հունվար ամսին սկսեց բացօթյա առևտրի հետ կապված նախաձեռնությունն իր ձեռքը վերցնել` շատ անհաջող, անհարկի գործողություններ: Փորձեց ամենաթույլ օղակի (նկատի ունի առևտրականներին) միջոցով PR ակցիա անել, թե կարգ ու կանոն են հաստատում քաղաքում»,- ասել է Խաչատրյանը:
Նա նշել է, որ որպես Երևանի բնակիչ նույնպես որևէ փոփոխություն չի նկատել այս 100 օրվա ընթացքում:
Նա շատ տարօրինակ է համարել  այն, որ Կարեն Կարապետյանը հայտարարել էր, թե ինքը քաղաքականությամբ չի զբաղվում:
«Առնվազն զարմանալի է, որ նա նման բան է հայտարարում, երբ նա Հանրապետական կուսակցության մեծամասնական ցուցակով է եկել, իսկ քաղաքապետի պաշտոնն էլ ընտրովի չէ, նրան նշանակել են: Այս ամենը ցույց է տալիս, որ քաղաքապետն իր տեղում չէ»,- ասել է նախկին քաղաքապետը:

Он пытается пиариться на слабых. 100 дней мэра Еревана
Мэр Еревана Карен Карапетян является частью действующего в Армении режима. Он не выделяется ни своей политической деятельностью, ни позицией, и продолжает те же традиции, что были раньше.
В сотый день пребывания Карапетяна в должности градоначальника его деятельность в беседе с Epress.am проанализировал бывший мэр Ваагн Хачатрян.
«С января он стал прибирать к рукам инициативу в связи с уличной торговлей. Очень неудачные, ненужные действия. Он попытался сделать пиар-акцию при помощи самого слабого звена, создать иллюзию будто в городе устанавливается порядок», - сказал Хачатрян.
По его словам, как житель Еревана он не заметил никаких изменений за эти 100 дней.
Хачатрян считает очень странным заявление Карена Карапетяна о том, что он не занимается политикой. «По крайней мере, странно, что он заявляет такое. Он был в пропорциональном списке Республиканской партии, и мэра не избирают. Его назначили. Все это показывает, что мэр находится не на своем месте», - заявил бывший градоначальник Ваагн Хачатрян.