Վրաստանում «ցնցված են» Ախալայայի երևանյան հայտարարություններով
Հայաստանի հետ համագործակցությունը ռազամական ոլորտում նշանակում է համագործակցել Ռուսաստանի հետ, այս մասին վրացական «Пирвели» լրատվական գործակալության հետ զրույցում հայտարարել է Վրաստանի անվտանգության քաղաքականության փորձագետ Իրակլի Սեսիաշվիլին:
Նրա խոսքով` այս տեսանկյունից Վրաստանի կառավարության գործողություններն անտրամաբանական են: «Ես պարզապես ցնցված եմ այն հանգամանքից, որ Վրաստանի պաշտպանության նախարար Բաչո Ախալայան հայաստանյան այցելության ընթացքում հայտարարեց, որ եկել է կիսելու այս երկրի մարտավարական փորձը»,- նշել է փորձագետը:
Հայաստանի և Վրաստանի ռազմավարական համագործակցությունը, վերլուծաբանի կարծիքով, անտրամաբանական է այն առումով, որ Վրաստանը «չպետք է միջամտի Հայաստան-Ադրբեջան հակասությանը, քանի որ դա կարող է ստիպել Բաքվին անհանգստանալ»:
Սեսիաշվիլին մտավախություն ունի առ այն, որ «Վրաստանի ռազմավարական և տնտեսական գործընկեր Ադրբեջանը այս ամենը թշնամական գործողություններ կարող է համարել»:

Cooperating with Armenia Means Cooperating with Russia: Georgian Expert
Cooperation with Armenia in the military sector means cooperation with Russia, said Georgia's  security policy expert Irakli Sesiashvili in an interview with Georgian news agency Pirweli.
According to him, in this regard, the Georgian government's actions are illogical. "I am simply shocked by the fact that Georgia's defense minister Bacho Akhalaia, during his visit to Armenia, said that he has come to share this country's strategic experience."
Strategic cooperation between Armenia and Georgia, in the analyst's opinion, is illogical in the sense that Georgia "shouldn't engage in the confrontation between Armenia and Azerbaijan since that might cause Baku to be nervous."
Sesiashvili fears that "Georgia's strategic and economic partner Azerbaijan might consider all this to be hostile actions."