«Թոշակների փողով` ղումար». Դալլաքյանը մեղադրում էր Սերժ Սարգսյանին (Տեսանյութ)
Արդեն մի քանի օր է` ինտերնետում է հայտնվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանի 2003-ի ԱԺ ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ հնչեցրած ելույթից մի հատվածի տեսագրությունը: Այս մասին իր այսօրվա համարում գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը` մասնավորապես նշելով, որ
հասցեում տեղադրված տեսանյութում Դալլաքյանը, որը վերջին տարիներին հաճախակի է Սերժ Սարգսյանին սատարող ելույթներով հանդես գալիս, բառացիորեն ասում է. «Հիմա ձեր աշխատավարձը խի ա ցածր, ձեր թոշակը խի ա ցածր. որովհետև Սերժ Սարգսյանը, երբ որ Մոնտե Կառլո ա գնում ու կոնը պտի խաղա, այսինքն` ղումար, 50 հազար դոլար ա կոնը: Հասկանո՞ւմ եք` ինչ ա նշանակում: Այսինքն ստավկեն, որ սկսվում ա, դնում են 50 հազար: Այ էդ ձեր փողերն ա, այ էդ սաղիդ, ձերն ա էդ: Ձեզ ձեռ են առնում: 20 դրամ թոշակները բարձրացնում են, ձեզ ասում են` ձեր թոշակները բարձրացրեցինք, բա խի՞ չեք ուրախանում»:

(ВИДЕО) Депутат рассказывал избирателям, как Серж Саргсян тратит их деньги в Монте Карло
Несколько дней назад в интернете появилась видеозапись отрывка из выступления депутата Виктора Даллакяна в ходе встречи с избирателями в рамках предвыборной кампании 2003 года. Та кампания в Ванадзоре прошла для него успешно: он до сих пор является депутатом. Следующие выборы в НС пройдут в мае 2012 года.
Газета «АЖ» пишет, что пройдя по ссылке, можно увидеть Даллакяна, в последние годы поддерживающего в своих выступлениях Сержа Саргсяна, который говорит: «Почему у вас низкая зарплата, низкие пенсии? Потому что когда Серж Саргсян отправляется в Монте Карло, и он должен поставить на кон, то есть выложить на кон 50 тысяч долларов. Вы понимаете, что это значит? То есть начальная ставка – 50 тысяч долларов. Вот это все ваши деньги, ваши. Над вами издеваются. Повышают пенсии на 20 драмов (5 центов) и говорят, что повысили пенсии, почему вы не радуетесь?».
Ссылка на видео пока работает, но, как правило, компрометирующие Сержа Саргсяна ролики удаляются из Youtube, но юзеры быстро восстанавливают их. Epress.am будет следить за тем, чтобы ссылка работала.