Բրյուսովի համալսարանի դասախոսի դիակը հայտնաբերել են ջրամբարում
Մայիսի 14-ի առավոտյան Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հատուկ ջոկատի փրկարարները Քանաքեռ ՀԷԿ-ի 8-րդ ջրամբարից հանել են կնոջ դիակ:
Կնոջ ձեռքերին ու ոտքերին քար էր ամրացված, իսկ գլխին տոպրակ էր քաշված
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության լրատվական ծառայության հաղորդմամբ` մահացած կինը Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի դասախոս Մարինե Գալստյանն է, ով կորել էր նախորդ տարվա դեկտեմբերին:
Հիշեցնենք, որ 54-ամյա Մարինե Գալստյանը դուրս էր եկել տանից դեկտեմբերի 13-ին և չէր վերադառձել, որի կապակցությամբ քրեական գործ էր հարուցվել 104 հոդվածով (սպանություն):
Epress.am-ի տեղեկություններով` Գալստյանին ճանաչող մարդիկ տարբեր վարկածներ են քննարկում: Համաձայն որոշ տվյալների` նա վերջերս բնակարան էր վաճառել և ստացված գումարը պարտքով տրամադրել, և հենց դրա հետ էլ կարող էր կապված լինել նրա անհետանալը:

Зверское убийство преподавателя ереванского вуза могло быть связано с деньгами
Утром 14 апреля спасатели специального отряда при МЧС Армении извлекли из восьмого водохранилища Канакерской ГЭС труп женщины. К рукам и ногам женщины был привязан камень, а на голову надет пакет.
Как сообщает пресс-служба МЧС, ею оказалась преподаватель государственного лингвистического университета им. Брюсова Марине Галстян, без вести пропавшая в декабря 2010 года.
Напомним, что 13 декабря 54-летняя Галстян вышла из дома и не вернулась, в связи с чем было заведено уголовное дело по статье «Убийство».
По данным Epress.am, знакомые преподавателя обсуждают различные версии. По некоторым из них, недавно Галстян продала свою квартиру, а полученную сумму отдала в долг. Многие связывают исчезновение преподавателя именно с этим.