Բրյուսովի համալսարանի դասախոսի դիակը հայտնաբերել են ջրամբարում
Մայիսի 14-ի առավոտյան Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հատուկ ջոկատի փրկարարները Քանաքեռ ՀԷԿ-ի 8-րդ ջրամբարից հանել են կնոջ դիակ:
Կնոջ ձեռքերին ու ոտքերին քար էր ամրացված, իսկ գլխին տոպրակ էր քաշված
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության լրատվական ծառայության հաղորդմամբ` մահացած կինը Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի դասախոս Մարինե Գալստյանն է, ով կորել էր նախորդ տարվա դեկտեմբերին:
Հիշեցնենք, որ 54-ամյա Մարինե Գալստյանը դուրս էր եկել տանից դեկտեմբերի 13-ին և չէր վերադառձել, որի կապակցությամբ քրեական գործ էր հարուցվել 104 հոդվածով (սպանություն):
Epress.am-ի տեղեկություններով` Գալստյանին ճանաչող մարդիկ տարբեր վարկածներ են քննարկում: Համաձայն որոշ տվյալների` նա վերջերս բնակարան էր վաճառել և ստացված գումարը պարտքով տրամադրել, և հենց դրա հետ էլ կարող էր կապված լինել նրա անհետանալը:

On May 14, a special rescue squad with Armenia's Ministry of Emergency Situation retrieved the body of a woman from the 8th reservoir of the Kanaker Hydroelectric Power Station. Rocks were fastened to the woman's hands and legs and a bag was wrapped over her head.
According to the ministry, the woman was Marine Galstyan, a lecturer at the Yerevan State Linguistic University named after V. Brusov, who had been missing since December.
Galstyan, 54, left her house on Dec. 13, 2010, and did not return. At the time, a criminal case under Article 104 ("murder") of the RA Criminal Code had already been launched.