Մամեդյարովը Մոսկվա է տարել Բաքվի պատասխանը Մեդվեդևին
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը պաշտոնական այցով գտնվում է Մոսկվայում: Ինչպես հայտնում է ԱՊԱ գործակալությունը, հղում կատարելով Ադրբեջանի ԱԳ նախարարությանը, այսօր Մամեդյարովը կհանդիպի իր ռուսաստանյան գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ: Կարծիքների փոխանակում տեղի կունենա երկկողմ և միջազգային հարցերի շուրջ: Այցի ընթացքում Ադրբեջանի արտգործնախարարը Բաքվի պաշտոնական պատասխանը կփոխանցի ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ Ադրբեջանի նախագահին ուղղված Մեդվեդևի նամակին:
Բացի այդ, Մամեդյարովն ու Լավրովը 2010թ. սեպտեմբերի 3-ին ստորագրված պետական սահմանի վերաբերյալ պայմանագրի վավերացման փաստաթղթեր կփոխանակեն, ինչպես նաև կստորագրեն Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարությունների միջև խորհրդատվության ծրագիրը:

Мамедъяров повез в Москву ответ Азербайджана Медведеву по Карабаху
Министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров находится с официальным визитом в Москве. Как сообщает АПА со ссылкой на Министерство иностранных дел Азербайджана, сегодня он встретится с российским коллегой Сергеем Лавровым, проведет обмен мнениями по ряду двусторонних и международных вопросов. В ходе визита руководитель МИД Азербайджана передаст ответ официального Баку на личное письмо Медведева президенту Азербайджана в связи с урегулированием карабахского вопроса.
Мамедъяров и Лавров также осуществят обмен документов по ратификации договора о государственной границе, подписанного 3 сентября 2010 года между Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией, подпишут план консультаций между МИД Азербайджана и России.