Էրդողանի այցը մեծ ազդեցություն չի ունենա ղարաբաղյան հիմնախնդրի վրա, կարծում են Բաքվում
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի` հուլիսի 27-ին կայանալիք այցը Ադրբեջան մեծ ազդեցություն չի գործի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վրա: Այս մասին SalamNews-ի հետ զրույցում հայտարարել է Միլի Մեջլիսի պատգամավոր, քաղաքագետ Ռասիմ Մուսաբեկովը:
Նրա խոսքով` բարեկամ պետության վարչապետի այցելությունը հիմնականում երկու երկրների միջև առկա հարաբերությունների զարգացման հարցում իր ներդրումն ունենալու միտում ունի: «Հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է մի շարք փաստաթղթեր ստորագրում, այդ թվում` Թուրքիայի տարածքով դեպի Եվրոպա ադրբեջանական գազի փոխադրման վերաբերյալ»,- ասել է պատգամավորը:
Այցի ընթացքում Էրդողանը հանդիպում կունենա Իլհամ Ալիևի հետ: Կքննարկվեն տարածաշրջանային և միջազհային հարցեր:

Erdogan's Visit to Azerbaijan Won't have Large Impact on Karabakh Conflict: MP
Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan's Jul. 27 scheduled visit to Azerbaijan will not have a huge influence on the resolution of the Nagorno-Karabakh conflict, political analyst, Milli Majlis (Azerbaijan's parliament) deputy Rasim Musabekov told SalamNews.
According to him, Erdogan's visit basically aims to contribute to the development of relations between two countries. "Several documents are expected to be signed during the meeting, including the transportation of Azerbaijani gas to Europe via Turkey," said the Member of Parliament.
Erdogan (pictured) is expected to meet with Azerbaijani President Ilham Aliyev. Regional and international issues are to be discussed.