Դեմոկրատական աշխարհը ցինիկորեն աչք է փակել Հայաստանում կեղծիքների վրա. Զուրաբյան
Դեմոկրատական աշխարհն արհամարհում է Հայաստանում ընթացող գործընթացները, ինչի մասին, մասնավորապես, վկայում են վիկիլիքսյան վերջին բացահայտումները: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Հայ Ազգային Կոնգրեսի համակարգող Լևոն Զուրաբյանը:
Նրա խոսքով` վիկիլիքսյան բացահայտումներն ապացուցում են, որ թե Միացյալ Նահանգները, թե այլ երկրները տիրապետել են տեղեկատվությանն այն մասին, որ թե նախագահական, թե Երևանի ավագանու ընտրություններում ընդդիմությունը հաղթել է:
«Համաձայն ամերիկացի դիվանագետների գաղտնի զեկույցների` այդ  կեղծիքների ծավալը հասել է 15-20 տոկոսի: Նման վիճակում, եթե այս բացահայտումներից հետո դեմոկրատական աշխարհը շարունակի ցինիկորեն աչք փակել աղաղակող այս կեղծիքների վրա, սա արդեն կնշանակի իսկապես դավաճանություն  դեմոկրատիայի իդեաների նկատմամբ»,-  ասել է Զուրաբյանը:

Democratic World Turns a Blind Eye to Rigged Elections in Armenia: Zurabyan
The democratic world ignores the processes in Armenia, which is testified particularly by the latest WikiLeaks findings, Levon Zurabyan, the coordinator of the Armenian National Congress' day-to-day affairs, told reporters in Yerevan today.
In his opinion, the WikiLeaks findings prove that the United State and other countries possessed information that the opposition won in both the presidential and the Yerevan mayoral elections.
"According to American diplomats' confidential reports, the volume of this fraud reached 15–20%. In such a situation, if after these findings, the democratic world cynically continues to turn a blind eye to this scandalous fraud , this will mean treachery to the ideas of democracy," he said.