Home / Հայաստան / ԿԸՀ-ն հրապարակեց 5-րդ գումարման Ազգային Ժողովի կազմը

ԿԸՀ-ն հրապարակեց 5-րդ գումարման Ազգային Ժողովի կազմը

Այսօր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարել է 5-րդ գումարման Ազգային ժողովի կազմը: Համամասնական ընտրակարգով ԱԺ են անցել հետևյալ պատգամավորները.

Հանրապետական կուսակցություն

1.   Հովիկ Աբրահամյան

2.   Սամվել Նիկոյան

3.   Գալուստ Սահակյան

4.   Ռազմիկ Զոհրաբյան

5.   Գագիկ Մինասյան

6.   Գագիկ Բեգլարյան

7.   Հերմինե Նաղդալյան

8.   Դավիթ Հարությունյան

9.   էդուարդ Շարմազանով

10. Մանվել Գրիգորյան

11. Շուշան Պետրոսյան

12. Արտաշես Գեղամյան

13. Խոսրով Հարությունյանը

14. Հայկ Բաբուխանյան

15. Արա Բաբլոյան

16. Կարինե Աճեմյան

17. Կարեն Ավագյան

18. Լևոն Մարտիրոսյան

19. Մարգարիտ Եսայան

20. Վարդան Այվազյան

21. Կարեն Ճշմարիտյան

22. Ռաֆիկ Գրիգորյան

23. Վահրամ Բաղդասարյան

24. Ռուզաննա Մուրադյան

25. Նահապետ Գևորգյան

26. Մարտին Սարգսյան

27. Առաքել Մովսիսյան

28. Համլետ Հարությունյան

29. Նաիրա Կարապետյան

30. Հովհաննես Սոֆոյանը

31. Սպարտակ Մելիքյան

32. Շիրակ Թորոսյան

33. Արփինե Հովհաննիսյան

34. Արտակ Զաքարյան

35. Արայիկ Հովհաննիսյան

36. Արմեն Մխիթարյան

37. Արտակ Դավթյան

38. Վոլոդյա Բադալյան

39. Մկրտիչ Մինասյան

40. Տաճատ Վարդապետյան

Բարգավաճ Հայաստան՝ 28

1.   Վարդան Օսկանյան

2.   Գուրգեն Արսենյան

3.   Նաիրա Զոհրաբյան

4.   Վահե Հովհաննիսյան

5.   Միքայել Մելքումյան

6.   Էլինար Վարդանյան

7.   Ստեփան Մարգարյան

8.   Վահե Էնֆիաջյան

9.   Ռուբեն Գևորգյան

10. Վահան Բաբայան

11. Տիգրան Ուրիխանյան

12. Ռուստամ Գասպարյան

13. Կարո Կարապետյան

14. Հարություն Ղարագյոզյան

15. Աբրահամ Մանուկյան

16. Արշակ Մխիթարյան

17. Հրանտ Դավթյան

18. Մերուժան Սիմոնյան

19. Արագած Ախոյան

20. Տիգրան Ստեփանյան

21. Գրիգոր Գրիգորյան

22. Վահան Կարապետյան

23. Հայկ Խաչատրյան

24. Բազմասեր Առաքելյան

25. Վահագն Մախսուդյան

26. Արա Արամյան

27. Արմեն Ավետիսյան

28. Արայիկ Աղաբաբյան

 Հայ Ազգային Կոնգրես՝ 7

1.   Ստեփան Դեմիրճյան

2.   Արամ Մանուկյան

3.   Լևոն Զուրաբյան

4.   Լյուդմիլա Սարգսյան

5.   Նիկոլ Փաշինյան

6.   Հրանտ Բագրատյան

7.   Գագիկ Ջհանգիրյան

Օրինաց երկիր՝ 5

1.   Հեղինե Բիշրյան

2.   Խաչիկ Հարությունյան

3.   Մհեր Շահգելդյան

4.   Իշխան Խաչատրյան

5.   Սամվել Թադևոսյան

Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն

1.   Վահան Հովհաննիսյան

2.   Արմեն Ռուստամյան

3.   Աղվան Վարդանյան

4.   Արծվիկ Մինասյան

5.   Արմեն Բաբայան

Ժառանգություն

1.   Րաֆֆի Հովհաննիսյան

2.   Խաչատուր Քոքոբելյան

3.   Զարուհի Փոստանջյան

4.   Արլեքսանդր Արզումանյան

5.   Ռուբիկ Հակոբյան

Մեծամասնական ընտրակարգով ընտրաված պատգամավորները՝ ըստ ընտրատարածքների.

Թիվ 1 ընտրատարածք – Ռուբեն Հայրապետյան, ՀՀԿ

Թիվ 2 ընտրատարածք – Սամվել Ֆարմանյան, ՀՀԿ

Թիվ 3 ընտրատարածք – Արթուր Ստեփանյան, ՀՀԿ

Թիվ 4 ընտրատարածք – Արտակ Սարգսյան, ՀՀԿ

Թիվ 6 ընտրատարածք – Ռուբեն Հովսեփյան, ՀՀԿ

Թիվ 7 ընտրատարածք – Սամվել Ալեքսանյան, ՀՀԿ

Թիվ 8 ընտրատարածք – Կորյուն Նահապետյան, ՀՀԿ

Թիվ 9 ընտրատարածք – Ռուբեն Սադոյան, ՀՀԿ

Թիվ 10 ընտրատարածք – Գարեգին Նուշիկյան, ՀՀԿ

Թիվ 11 ընտրատարածք – Գրիգորի Մարգարյան, ԲՀԿ

Թիվ 12 ընտրատարածք – Լյովա Խաչատրյան, ԲՀԿ

Թիվ 13 ընտրատարածք – Մհեր Սեդրակյան, ՀՀԿ

Թիվ 14 ընտրատարածք – Վրեժ Մարկոսյան, ՀՀԿ

Թիվ 15 ընտրատարածք – Մնացական Մնացականյան, ՀՀԿ

Թիվ 16 ընտրատարածք – Մուրադ Մուրադյան, ՀՀԿ

Թիվ 17 ընտրատարածք – Կարինե Պողոսյան, ՀՀԿ

Թիվ 18 ընտրատարածք – Արայիկ Գրիգորյան, անկախ պատգամավոր

Թիվ 19 ընտրատարածք – Սեդրակ Սարոյան, ՀՀԿ

Թիվ 20 ընտրատարածք – Հրանտ Գրիգորյան, ՀՀԿ

Թիվ 21 ընտրատարածք – Ալեքսան Պետրոսյան, ՀՀԿ

Թիվ 22 ընտրատարածք – Մանվել Բադեյան, ՀՀԿ

Թիվ 23 ընտրատարածք – Կարեն Բոթոյան, ՕԵԿ

Թիվ 24 ընտրատարածք – Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյան, ՀՀԿ

Թիվ 25 ընտրատարածք – Դավիթ Քոչարյան, ԲՀԿ

Թիվ 26 ընտրատարածք – Մելիք Մանուկյան, ԲՀԿ

Թիվ 27 ընտրատարածք – Մուրադ Գուլոյան, ԲՀԿ

Թիվ 28 ընտրատարածք – Գագիկ Ծառուկյան, ԲՀԿ

Թիվ 29 ընտրատարածք – Արկադի Համբարձումյան, ՀՀԿ

Թիվ 30 ընտրատարածք – Էդմոնդ Մարուքյան, անկախ պատգամավոր

Թիվ 31 ընտրատարածք – Կարեն Սարիբեկյան, ՀՀԿ

Թիվ 32 ընտրատարածք – Կարեն Կարապետյան, ՀՀԿ

Թիվ 33 ընտրատարածք – Աշոտ Աղաբաբյան, ՀՀԿ

Թիվ 34 ընտրատարածք – Մարտուն Գրիգորյան, ԲՀԿ

Թիվ 35 ընտրատարածք – Սամվել Բալասանյան, ԲՀԿ

Թիվ 36 ընտրատարածք – Մուշեղ Պետոյան, ԲՀԿ

Թիվ 37 ընտրատարածք – Հայկ Գրիգորյան, ՀՀԿ

Թիվ 38 ընտրատարածք – Վահե Հակոբյան, ՀՀԿ

Թիվ 39 ընտրատարածք – Աշոտ Արսենյան, ՀՀԿ

Թիվ 40 ընտրատարածք – Մարինե Մարաբյան, ՀՀԿ

Թիվ 41 ընտրատարածք – Հակոբ Գառնիկի Հակոբյան, ՀՀԿ

Tekali Taxi