«Մենք միշտ պատրաստ ենք նման իրավիճակի»․ թատրոնի տնօրենը՝ դերասանների ծեծվելու մասին
Պատանի հանդիսատեսի թատրոնում երեկ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի թեման փակված է։ Այս մասին այսօր Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է թատրոնի տնօրեն Հայկ Խերանյանը և խորհուրդ տվել «չբարդացնել այդ հարցը»։ Հիշեցնենք, որ 114 դպրոցի աշակերտները ներկայացման ավարտին թատրոնի ճեմասրահում ծեծել են թատրոնի դերասաններին։
«Ամեն ինչ վերջացել է, ամեն ինչ նորմալ է, ու եթե շատ բան լիներ, ես ոստիկանություն կկանչեի։ Ամեն ինչ հարթվել է ու կարգավորվել», - պնդել է Խերանյանը։
Նա նշել է, որ իրենց թատրոնում նման միջադեպեր հաճախ են լինում՝ «պարզապես երեկվա աշակերտները մի քիչ բարձր դասարանցիներ էին, մի քիչ վատ են իրենց պահել, դերասանները դիտողություն են արել՝ այդքանն է եղել»։
«Մենք միշտ պատրաստ ենք նման իրավիճակի, քանի որ գործ ունեք դպրացական տարիքի երեխաների հետ», - եզրափակել է տնօրենը։
Newsbook.am-ը երեկ գրել էր, որ Ալեքսանդր Շիրվանզադեի «Արտիստը» վիպակի բեմադրության ընթացքում դահլիճում անասելի աղմուկ-իրարանցում է եղել, ինչին սակայն ուսուցիչները ուշադրություն չեն դարձրել։
Ներկայացումը մի քանի անգամ ընդհատվել է, քանի որ դերասաններն անզոր էին տեքստ արտաբերել, տեսարաններ խաղալ:
«Իսկ ահա ներկայացման ավարտին թատրոնի ճեմասրահում աշակերտներին է մոտենում երիտասարդ դերասան Քաջայր Հակոբյանը և դիտողություն անում: Դեռահասները, կարծես, այս դիտողությանն էին սպասում, նրանք խմբովի նետվեցին դերասանի վրա, և սկսվեց ամենաիսկական ծեծուջարդը: Վրա հասած մյուս դերասանները ևս ծեծի ենթարկվեցին, մինչդեռ ուսուցիչները, հեռվում կանգնած, անտարբեր նայում էին», – գրել էր կայքը։

Директор ереванского ТЮЗа об избиении актеров: «Мы всегда готовы к таким ситуациям»
«Тема вчерашней драки в Театре юного зрителя закрыта», - сообщил Epress.am директор ТЮЗа Айк Херанян, посоветовав «не усложнять ситуацию». Напомним, что, как сообщалось ранее, после спектакля ученики школы №115 избили актеров театра.
«Все кончилось, все нормально. И случись нечто большее, я бы вызвал полицию. Все улажено», - утверждает Херанян.
Такое, признался он, случается в их театре нередко. «Просто вчерашние ученики были из старших классов, вели себя не совсем правильно, актеры сделали им замечание. Вот и все, что было.
Мы всегда готовы к таким ситуациям, так как имеем дело с детьми школьного возраста», - заключил Херанян.
Ранее Newsbook.am сообщал, что во время спектакля по произведению «Артист» Александра Ширванзаде в зале поднялся шум, начался переполох, на который, однако, не обращали внимания учителя, пришедшие в театр вместе со своими учениками.
Спектакль несколько раз прерывался, так как актеры были не в состоянии произносить текст и играть свои роли.
«Уже после спектакля молодой актер Каджайр Акопян подошел в фойе театра к школьникам и сделал им замечание. Подростки будто этого и ждали: они набросились на актера, и началось самое что ни на есть побоище. Другие вмешавшиеся в драку актеры тоже были избиты, между тем, стоявшие поодаль учителя безразлично наблюдали за происходящим», – сообщил сайт.