«Մենք միշտ պատրաստ ենք նման իրավիճակի»․ թատրոնի տնօրենը՝ դերասանների ծեծվելու մասին
Պատանի հանդիսատեսի թատրոնում երեկ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի թեման փակված է։ Այս մասին այսօր Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է թատրոնի տնօրեն Հայկ Խերանյանը և խորհուրդ տվել «չբարդացնել այդ հարցը»։ Հիշեցնենք, որ 114 դպրոցի աշակերտները ներկայացման ավարտին թատրոնի ճեմասրահում ծեծել են թատրոնի դերասաններին։
«Ամեն ինչ վերջացել է, ամեն ինչ նորմալ է, ու եթե շատ բան լիներ, ես ոստիկանություն կկանչեի։ Ամեն ինչ հարթվել է ու կարգավորվել», - պնդել է Խերանյանը։
Նա նշել է, որ իրենց թատրոնում նման միջադեպեր հաճախ են լինում՝ «պարզապես երեկվա աշակերտները մի քիչ բարձր դասարանցիներ էին, մի քիչ վատ են իրենց պահել, դերասանները դիտողություն են արել՝ այդքանն է եղել»։
«Մենք միշտ պատրաստ ենք նման իրավիճակի, քանի որ գործ ունեք դպրացական տարիքի երեխաների հետ», - եզրափակել է տնօրենը։
Newsbook.am-ը երեկ գրել էր, որ Ալեքսանդր Շիրվանզադեի «Արտիստը» վիպակի բեմադրության ընթացքում դահլիճում անասելի աղմուկ-իրարանցում է եղել, ինչին սակայն ուսուցիչները ուշադրություն չեն դարձրել։
Ներկայացումը մի քանի անգամ ընդհատվել է, քանի որ դերասաններն անզոր էին տեքստ արտաբերել, տեսարաններ խաղալ:
«Իսկ ահա ներկայացման ավարտին թատրոնի ճեմասրահում աշակերտներին է մոտենում երիտասարդ դերասան Քաջայր Հակոբյանը և դիտողություն անում: Դեռահասները, կարծես, այս դիտողությանն էին սպասում, նրանք խմբովի նետվեցին դերասանի վրա, և սկսվեց ամենաիսկական ծեծուջարդը: Վրա հասած մյուս դերասանները ևս ծեծի ենթարկվեցին, մինչդեռ ուսուցիչները, հեռվում կանգնած, անտարբեր նայում էին», – գրել էր կայքը։

"The topic of the brawl in the Theatre of the Young Spectator yesterday is closed," theater director Hayk Kheranyan told Epress.am today, advising "not to complicate the situation." Recall, at the end of a performance yesterday, students of School No. 114 assaulted the actors in the lobby.
"It's all over, everything's all right, and if there was something more, I would've called the police. It's all been settled and resolved," insisted Kheranyan.
He admitted that such incidents occur often in their theater. "It's just that yesterday's students were in the higher grades. They behaved somewhat poorly, and the actors scolded them. That's all," he said.
"We are always ready for such situation since we are dealing with school-age children," he concluded.
Newsbook.am yesterday reported that during a performance of Alexander Shirvanzade's Artiste, there was commotion in the hall, which, however, the teachers accompanying the students ignored.
The performance was interrupted several times, as the actors were unable to recite their lines and play their roles.
"After the performance, young actor Kajayr Hakobyan approaches the students in the theater lobby and reprimands them. The teenagers, it seems, were waiting for this: they attacked the actor as a group and the real massacre began. The other actors who intervened were also beaten; meanwhile, the teachers, standing at a distance, were watching indifferently," Newsbook.am reported.