«Մարիաննային» կարող են պատժել 3D ակնոցների համար
Տնտեսական Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը հունվարի 21-ին վարույթ էր ներկայացրել ընդդեմ «Մարիաննա» ընկերության: Հանձնաժողովն արդեն այսօր դիմելու է «Մարիաննա»-ին` տեղեկատվություն ստանալու համար: Epress.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է հանձնաժողովի մամուլի պատասխանատու Նելլի Դանիելյանը:
««Մարիաննա» ընկերության առաջարկի համաձայն` գնելով 5 հատ պանրիկ, մարդիկ ստանում են 3D ֆիլմեր դիտելու համար նախատեսված ակնոցներ: Ֆիլմերը ցուցադրվում են «Արմենիա» հեռուստաընկերությամբ: Սակայն բազմաթիվ անձինք, ինչպես նաև մամուլի հրապարակումները, վկայում են այն մասին, որ ակնոցները չեն ընձեռում այդ ֆիլմերը դիտելու հնարավորությունը, ինչև և հիմք է հանդիսացել վարույթ ներկայացնելու»,-  ասել է Դանիելյանը:
Նշենք, որ որոշ հրապարակումների համաձայն, ակնոցները գործում են միայն այն դեպքում, եթե հեռուստացույցն ունի 3D-ի հնարավորություն:
Դանիելյանը նշել է, որ ըստ օրենքի` 90 օրվա ընթացքում «Մարիաննա» ընկերությունը պետք է ներկայացնի պահանջվող տեղեկատվությունը, այնուհետև հանձնաժողովը կքննի դրանք և կկայացնի համապատասխան որոշում:
«Եթե պարզվի, որ, իրոք, կան խախտումներ, հնարավոր է նաև պատժամիջոցների կիրառում այդ ընկերության նկատմամբ»,- ասել է Դանիելյանը:

Marianna Dairy Co. Might be Penalized for Distributing 3D Glasses
The RA State Commission for the Protection of Economic Competition on Jan. 21 issued proceedings against Marianna Dairy Products Factory Co. Ltd. The Commission will contact Marianna today for information, said Commission press spokesperson Nelly Danielyan, speaking to Epress.am.
"According to a proposal by Marianna, customers purchasing 5 sweet glazed curd products receive 3D glasses to watch films that will be broadcast on Armenia TV. However, many individuals, as well as media reports, testify to the fact that customers can't view the films with those glasses and this has served as a basis to issue proceedings," said Danielyan.
Note that according to some media reports, the 3D glasses work only if the customer's television has the option for viewing 3D films.
Danielyan said, according to the law, Marianna Dairy Co. has 30 days to back up its claims and make its case, after which point the Commission will discuss these and make a corresponding decision.
"If it turns out that, indeed, there are violations, it's possible also that the company will be penalized," said Danielyan.