«Մարիաննային» կարող են պատժել 3D ակնոցների համար
Տնտեսական Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը հունվարի 21-ին վարույթ էր ներկայացրել ընդդեմ «Մարիաննա» ընկերության: Հանձնաժողովն արդեն այսօր դիմելու է «Մարիաննա»-ին` տեղեկատվություն ստանալու համար: Epress.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է հանձնաժողովի մամուլի պատասխանատու Նելլի Դանիելյանը:
««Մարիաննա» ընկերության առաջարկի համաձայն` գնելով 5 հատ պանրիկ, մարդիկ ստանում են 3D ֆիլմեր դիտելու համար նախատեսված ակնոցներ: Ֆիլմերը ցուցադրվում են «Արմենիա» հեռուստաընկերությամբ: Սակայն բազմաթիվ անձինք, ինչպես նաև մամուլի հրապարակումները, վկայում են այն մասին, որ ակնոցները չեն ընձեռում այդ ֆիլմերը դիտելու հնարավորությունը, ինչև և հիմք է հանդիսացել վարույթ ներկայացնելու»,-  ասել է Դանիելյանը:
Նշենք, որ որոշ հրապարակումների համաձայն, ակնոցները գործում են միայն այն դեպքում, եթե հեռուստացույցն ունի 3D-ի հնարավորություն:
Դանիելյանը նշել է, որ ըստ օրենքի` 90 օրվա ընթացքում «Մարիաննա» ընկերությունը պետք է ներկայացնի պահանջվող տեղեկատվությունը, այնուհետև հանձնաժողովը կքննի դրանք և կկայացնի համապատասխան որոշում:
«Եթե պարզվի, որ, իրոք, կան խախտումներ, հնարավոր է նաև պատժամիջոցների կիրառում այդ ընկերության նկատմամբ»,- ասել է Դանիելյանը:

Крупный армянский молочник может поплатиться за 3D-мухлеж
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции 21 января завела дело на одного из крупнейших производителей молочных продуктов в Армении компанию «Марианна». В понедельник Комиссия уже обратилась в компанию для получения информации. Об этом в беседе с Epress.am сообщила ответственная за связи с прессой Комиссии Нелли Даниелян.
«Согласно рекламному предложению «Марианна», при покупке 5 сырков, покупатель получал в подарок специальные очки для просмотра 3D фильмов, которые демонстрирует местная телекомпания «Армения». Однако, многочисленные граждане и публикации в прессе утверждают, что очки не дают возможности просмотра подобных фильмов, что и послужило основанием для возбуждения дела», - заявила Даниелян.
Отметим, что согласно некоторым публикациям, очки действуют только в том случае, если телевизор поддерживает формат 3D.
Даниелян подчеркнула, что согласно закону, компания «Марианна» в течение 90 дней должна предоставить требуемую информацию, после чего Комиссия рассмотрит ее и вынесет соответствующее решение.
«Если окажется, что нарушения действительно имеют место, то возможно даже применения санкций относительно данной компании», - подытожила Даниелян.