Հրմշտոց և հայհոյանքներ. ոստիկանները խոչընդոտում են ակցիայի անցկացմանը
Այսօր ՀՀ կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիա են կազմակերպել բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ բողոքող քաղաքացիները: Մինչև ակցիայի մեկնարկը տվյալ տարածքում մեծ թվով ոստիկաններ են հավաքվել, ովքեր թույլ չեն տվել հավաքվող մարդկանց մոտենալ Կառավարության շենքի կենտրոնական մուտքին: Բողոքի ակցիայի մասնակից մոտ 20 կանանց շրջապատել են նրանց թիվը գրեթե երկու անգամ գերազանցող ոստիկաններ և սկսել են կոպիտ հրել նրանց:
Կանանցից մեկի հասցեին ոստիկանները սեռական բնույթի հայհոյանք են ուղղել: Կինը սկսել է լաց լինել, իսկ մյուս կին առևտրականները սկսել են հանգստացնել նրան` ասելով. «Էդ իրանց կանայք ու քրերն են»:
Ինչպես հաղորդում է Epress.am-ի լրագրողը, բողոքողները հավաքվել են ՀՀ կառավարության շենքի դիմացի մայթին, նրանց հետ են ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորներ Զարուհի Փոստանջյանը, Արմեն Մարտիրոսյանը և Անահիտ Բախշյանը: Ոստիկանները նրանց նույնպես կոպիտ ձևով հրում են` թույլ չտալով առաջ շարժվել:

Street vendors were protesting outside the Armenian government building today. Prior to the start of the protest, a large number of police officers had gathered, not permitting protestors to approach the building's main entrance. Almost double the number of protestors, police had surrounded the nearly 20 women who had come to protest today, as many do on Thursdays.
Police were seen being rough with protestors, even uttering sexual profanities to one of the protesting women. The woman in question began to cry, while the other women tried to calm her down, saying "It's their wives and sisters" .
As reported by the Epress.am correspondent on the scene, protesters had gathered on the sidewalk across from the government building, and joining them were Heritage Party MPs Zaruhi Postanjyan, Armen Martirosyan and Anahit Bakhshyan. Police didn't discriminate: they were likewise jostling the deputies and not allowing them to come forward.