Թուրքիայի ազգայնականները Ադրբեջանին Ղարաբաղն են խոստանում
Թուրքիայում հունիսին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններից առաջ պատգամավորների թվով խորհրդարանում երրորդ (72-ը 550-ից) «Ազգայնական շարժում» կուսակցությունը տեսանյութ է  տարածել, որում պնդում է, որ ընտրություններին Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի գլխավորած «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության հաղթանակի դեպքում հայերի և քրդերի նկատմամբ երկակի չափանիշների քաղաքականությունը շարունակվելու է, իսկ Ադրբեջանը «կրկին թիկունքին հարված է ստանալու»:
Ազգայնականները պնդում են, որ իրենց հաղթանակի դեպքում «Ղարաբաղը կազատագրվի, և այնտեղ կրկին ադրբեջանական դրոշը կծածանվի»:
Թուրքական Sonar գործակալության հարցման համաձայն, եթե ընտրությունները կայանային այսօր, ապա «Ազգայնական շարժում» կուսակցությունը կհավաքեր ընտրողների ձայների 13,83 տոկոսը:

Ahead of Turkey's parliamentary elections in June, deputies with the Nationalist Movement Party (MHP), which has the third-largest number of seats in parliament (72 out of 550), released a video claiming that if the ruling Justice and Development Party (AKP), led by Prime Minister Recep Tayyip Erdogan, wins, the double-standard policy towards Kurds and Armenians will continue, and Azerbaijan "will again get hit in the back."
The nationalists insist that if they win, "Karabakh will be liberated and the Azerbaijani flag will flutter there again."
According to a poll conducted by Turkish agency Sonar, if parliamentary elections were to be held today, MHP would win 13.83% of the vote.