Թուրքիայի ազգայնականները Ադրբեջանին Ղարաբաղն են խոստանում
Թուրքիայում հունիսին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններից առաջ պատգամավորների թվով խորհրդարանում երրորդ (72-ը 550-ից) «Ազգայնական շարժում» կուսակցությունը տեսանյութ է  տարածել, որում պնդում է, որ ընտրություններին Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի գլխավորած «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության հաղթանակի դեպքում հայերի և քրդերի նկատմամբ երկակի չափանիշների քաղաքականությունը շարունակվելու է, իսկ Ադրբեջանը «կրկին թիկունքին հարված է ստանալու»:
Ազգայնականները պնդում են, որ իրենց հաղթանակի դեպքում «Ղարաբաղը կազատագրվի, և այնտեղ կրկին ադրբեջանական դրոշը կծածանվի»:
Թուրքական Sonar գործակալության հարցման համաձայն, եթե ընտրությունները կայանային այսօր, ապա «Ազգայնական շարժում» կուսակցությունը կհավաքեր ընտրողների ձայների 13,83 տոկոսը:

Третья партия Турции пообещала Азербайджану Карабах
В преддверии парламентских выборов третья по количеству депутатов (72 из 550) в Великом национальном собрании Турции партия «Националистическое движение» (ПНД) распространила видеоролик, в котором утверждается, что в случае победы правящей партии «Справедливости и развития» (ПСР) во главе с премьер-министром Реджепом Эрдоганом, политика двойных стандартов в отношении курдов и армян будет продолжена, а Азербайджан «снова получит удар в спину».
В случае же победы их победы «Карабах будет освобожден, и над ним снова взовьется азербайджанский флаг».
По данным соцопроса, проведенного в Турции агентством Sonar, если бы парламентские выборы прошли сегодня, то ПНД набрала бы 13,83% голосов избирателей.