Գլենդեյլի հայազգի բնակչուհու դիակը գտել են մայրուղու վրա
Ապրիլի 29-ին ԱՄՆ-ում սպանվել է Գլենդեյլ քաղաքի բնակչուհի Ադրինե Արզումանյանը: Նրա դիակը գտել են 210 մայրուղու վրա. հավանաբար, նրան դուրս են նետել ավտոմեքենայից, հայտնում է glendalenewspress.com-ը:
Արզումանյանի եղբոր` Վիկի խոսքով` քննիչներն իրենց շատ քիչ տեղեկություններ են հաղորդել դեպքի առնչությամբ: Հարազատները չգիտեն նաև, թե ով է տղամարդը, որի հետ եղել է Ադրնինեն:
«Սա դժբախտ պատահար է» ,- ասել է Վիկ Արզումանյանը:
Լոս Անջելեսի Դատաքննչական վարչությունը կիրակի օրը հաստատել է լուրերն այն մասին, որ 33- ամյա Ադրինե Արզումանյանի դիակը հայտնաբերվել է ուրբաթ` երեկոյան 5:20-ի սահմաններում:
Գրեթե նույն ժամանակահատվածում Գլենդեյլի ոստիկանությունը մայրուղու վրա կանգնացրել է սև Honda մեքենա, որի վարորդի մոտ մարմնի վերին հատվածում հրազենային վնասվածք է հայտնաբերվել: Լոս Անջելեսի իրավապահ մարմինները ենթադրում են, որ տղամարդը սպանել է Ադրինե Արզումանյանին և դուրս նետել մեքենայից: Նա տեղափոխվել է Փասադենայի հիվանդանոց:

Предполагаемый убийца американской армянки пойман с прострелянной грудью
29 апреля в американском городе Глендейл (Калифорния) была убита Адрине Арзуманян. Ее труп нашли на 210-м километре: вероятно, женщину выбросили из автомобиля, пишет glendalenewspress.com.
По словам брата жертвы Вика, следователи предоставили им очень мало информации об инциденте. Родственники не знакомы с мужчиной, сопровождащим Адрине. «Это - несчастный случай», - сказал Вик Арзуманян.
В воскресенье Следственное управление Лос Анджелеса подтвердило слухи о том, что труп 33-летней Адрине Арзуманян обнаружили в пятницу в 17:20.
Практически в это же время полицейский патруль остановил авто марки Honda. В верхней части тела водителя было обнаружено огнестрельное ранение. Правоохранительные органы Лос-Анджелеса предполагают, что именно этот мужчина убил и выбросил из машины Адрине Арзуманян. Он был доставлен в больницу.