Հանրահայտ ֆուտբոլիստի որդուն ձերբակալել են թմրանյութերի վաճառքի կասկածանքով
Ռուսաստանյան «Տերեկ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ, հանրահայտ հոլանդացի ֆուտբոլիստ Ռուուդ Գուլիտի որդին ձերբակալվել է թմրանյութերի վաճառքի կասկածանքով, հայտնում է ИТАР-ТАСС գործակալությունը`հղում կատարելով հոլանդական ԶԼՄ-ներին:
20-ամյա երիտասարդին բերման են ենթարկել Իտալիայի հյուսիսում գտնվող Լեկո քաղաքում այն պահին, երբ վերջինս մարիխուանայի փաթեթը մեկ այլ երիտասարդի էր փոխանցում:
Գուլիտի որդու տան հետախուզման ընթացքում 280 գրամ հաշիշ, 80 գրամ մարիխուանա, ինչպես նաև թմրանյութերը փաթեթավորելու համար նախատեսված սարք է հայտնաբերվել: Ըստ հոլանդական De Telegraaf-ի, երիտասարդը երկար ժամանակ գտնվում էր իտալական ոստիկանության հսկողության տակ: Մինչ այժմ  Գուլիտի որդին քրեական պատասխանատվության երբեք չէր ենթարկվել:

Сына знаменитого футболиста арестовали по подозрению в продаже наркотиков
Сын главного тренера российского футбольного клуба «Терек» Руда Гуллита арестован по подозрению в торговле наркотиками, сообщает в четверг агентство ИТАР-ТАСС со ссылкой на голландские СМИ.
20-летнего молодого человека задержали с поличным в городе Лекко на севере Италии, когда тот передавал другому молодому человеку пакетик с марихуаной.
При обыске дома у Гуллита-младшего обнаружили 280 граммов гашиша и 80 граммов марихуаны, а также устройство для их фасовки. Как уточняет голландское издание De Telegraaf, молодой человек долго находился под наблюдением итальянской полиции. Ранее к уголовной ответственности он не привлекался.