Դատախազները լրագրողներին ամիսը երկու անգամ կպատմեն մարտի 1-ի մասին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի հանձնարարականով 2008 թվականի մարտի 1-ի և 2-ի դեպքերի առթիվ հարուցված ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով հնարավոր նոր ապացույցներ և փաստեր ի հայտ բերելու, նախաքննական մարմնի կատարած աշխատանքների մասին հասարակությանը տեղեկացնելու նպատակով նշված քրեական գործով դատավարական ղեկավարում իրականացրած ՀՀ գլխավոր դատախազության ավագ դատախազները` քննչական խմբի ղեկավարի և խմբի քննիչների հետ, այսուհետ յուրաքանչյուր ամիս հանդիպելու են զանգվածային լրատվության ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին ասված է ՀՀ դատախազության հաղորդագրության մեջ:
«ՀՀ տարածքում գործող բոլոր լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները կարող են մասնակցել հանդիպմանը և հնչեցնել իրենց հուզող հարցերը` բացառապես նշված քրեական գործի հանգամանքների շուրջ», - նշում է ՀՀ դատախզությունը:
«Բաց դռների օրվա» հանդիպումները կկայանան յուրաքանչյուր ամսվա առաջին և վերջին շաբաթվա չորեքշաբթի օրերին` ժամը 12.00-ին, ՀՀ դատախազության «Դատախազության դպրոց» ՊՈԱԿ-ի-կոնֆերանսների դահլիճում / ք. Երևան, փ. Տիգրան Մեծի 50/:

Armenia's Senior Prosecutors to Meet with Media Twice Monthly on March 1 Investigation
Upon instructions by RA Prosecutor General Aghvan Hovsepyan, to uncover possible new evidence and facts in the proceedings of the criminal case on the events of Mar. 1–2, 2008, launched by the RA Special Investigative Service (SIS) and with the aim of informing the public of the work carried out by the investigative body, senior prosecutors at the RA Prosecutor General's Office, along with the head of the investigative body and the group's investigators, from now on will meet with members of the press each month, according to a statement by the RA Prosecutor General's Office.
"All representatives of news outlets operating in the territory of the Republic of Armenia can participate in the meetings and raise their concerns on the circumstances of the criminal case in question," reads the statement.
The meetings (titled "Day of Open Doors" in Armenian) will take place on the first and last Wednesday of each month at 12 pm, at a conference room in the Prosecutor's School managed by the RA Prosecutor General's Office (50 Tigran Mets Ave., Yerevan).