Ժամը 20:30-ի դրությամբ ազատ է արձակվել 117 բանտարկյալ
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայությունում ս.թ. մայիսի 27-ից սկսվել է Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ հայտարարված համաներմամբ դատապարտյալներին ազատ արձակելու գործընթացը:
Մայիսի 27-ին, ժամը 20:30-ի դրությամբ, ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներից ազատ են արձակվել թվով 117 դատապարտյալ, հայտնում է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության հասարակայնության հետ կապերի բաժանմունքի պետ Արսեն Բաբայանը:

As of 8:30 pm today, there were 117 prisoners released under the general amnesty proposed by Armenian President Serzh Sargsyan then approved by parliament this week on occasion of the 20th anniversary of Armenia's independence. This news was conveyed by Arsen Babayan, head of the public relations office at the justice ministry's penal institutions department.
Prominent among those imprisoned was Nikol Pashinyan, who was also released around 8:20 pm. Released about an hour before that was Ara Hovhannisyan.