«Ոչ մի մինի շուկա էլ չեն սարքել». Առևտրականներին կրկին սպառնում են
Կիրակի Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակիցների ու Տիգրան Մեծ պողոտայում բացօթյա առևտուր իրականացնող առևտրականների միջև դարձյալ վեճ է առաջացել: Տիգրան Մեծ պողոտայի` «Այրարատ» կինոթատրոնից ներքև ընկած հատվածում բացօթյա առևտուր իրականացնողները վերջին 6 ամսվա ընթացքում ակտիվորեն պայքարում են բացօթյա առևտուրն արգելող քաղաքապետարանի որոշման դեմ:
Epress.am-ի հետ զրույցում առևտրականներից տիկին Գայանեն տեղեկացրել է, որ քաղաքապետարանի աշխատակիցները կրկին առևտրականներին հրահանգել են հավաքել իրենց ապրանքն ու հեռանալ, հակառակ դեպքում սպառնացել են խլել ապրանքն ու չվերադարձնել:
«Իրենք ասում են` գնացեք էստեղից, ձեր համար մինի շուկա ենք սարքում, գնացեք էնտեղ առևտուր արեք, բայց ոչ մի մինի շուկա էլ չեն սարքել դեռ: Իսկ այն առևտրի տարածքներում, որ նրանք առաջարկում են, մենք այնտեղ չենք կարող մեր ապրանքը վաճառել, քանի որ մենք քիչ ապրանք ունենք և մեծ շուկայում չենք կարողանա նորմալ առևտուր իրականացնել»,- նշել է տիկին Գայանեն:

Ереванских торговцев посылают на несуществующий рынок
Ереванские торговцы продолжают активно бороться против запрета столичной мэрии на уличную торговлю. В воскресенье между сотрудниками ереванского городского муниципалитета и осуществляющими уличную торговлю на проспекте Тиграна Меца снова случился конфликта.
В телефонном разговоре с Epress.am одна из протестующих по имени Гаяне сообщила, что сотрудники мэрии вновь потребовали их собрать товар и покинуть это место, пригрозив конфискацией овощей фруктов,носков и платков.
«Говорят, что для нас построили мини-рынок и чтобы мы торговали там, но никакого мини-рынка нет. А в местах, где они предлагают торговать, мы торговать не можем, так как товара у нас мало», - сказала Гаяне.
Свое недовольство торговцы выражают с января этого года, когда было принято решение о запрете на уличную торговлю.