Ում են վնասազերծում Երևանում. ականատեսներ և ասեկոսեներ
Այսօր վաղ առավոտյան ոստիկանության կողմից հետապնդման հետևանքով Մյասնիկյան պողոտայում սյանը բախված Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայում գտնվող երկու տղամարդիկ ձերբակալվել են: Այս մասին Epress.am-ի թղթակցին դեպքի վայրում պատմել է ականատեսներից մեկը:
Ոստիկանության փոխանցմամբ` հանցագործներից մեկը փորձել է փախուստի դիմել, բարձրացել է մոտակա ժայռը, որտեղից ընկել է և մահացել:
Ըստ մեր աղբյուրների` հանցավոր խմբի մեկ անդամի հաջողվել է փախուստի դիմել: Մայրաքաղաքի կենտրոնում շարունակվում է նրա հայտնաբերմանն ուղղված ուժայինների գործողությունը. զրահաբաճկոններով և ավտոմատներով զինված համապատասխան ծառայությունների դիմակավոր աշխատակիցները կանգնեցնում և ստուգում են գրեթե բոլոր ավտոմեքենաները:
Ըստ չճշտված տեղեկությունների` հանցախումբը մոտ կես տարի առաջ ավազակային հարձակում է իրականացրել «Լինսի» հիմնադրամի բարձրաստիճան պաշտոնյաներից մեկի տան վրա:
Epress.am-ն այս պահին ասեկոսեների մակարդակով տեղեկատվություն է ստանում այն մասին, որ ձեռբակալվածների մեջ կան Հայաստանի և ԼՂՀ-ի բարձրաստիճան պաշտոնյանների հարազատներ` դատախազի որդուց մինչև ԼՂՀ Պաշտպանության փոխնախարար, գեներալ Սամվել Կարապետյանի (Օգանովսկի) բարեկամ:
Նշենք, որ Երևանի Կենտրոնի ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Արմեն Մալխասյան հաստատում է, որ  «ծանր հանցագործության մեջ կասկածվող անձանց վնասազերծելու նպատակով` քաղաքում օպերատիվ միջոցառումներ են իրականացվում»: Այլ մանրամանսեր նա չի հաղորդում:

Кого обезвреживают в Ереване. Очевидцы и слухи
Сегодня рано утром во время полицейской погони на проспекте Мясникяна, у зоопарка, двое пассажиров автомобиля Mercedes, который врезался в столб, были арестованы. Об этом сотруднику Epress.am на месте происшествия рассказал один из очевидцев.
По словам полицейских, работающих на месте, один из преступников попробовал сбежать, поднялся на ближайшую скалу, откуда упал и умер.
По данным наших источников, одному из преступников удалось сбежать. В центре столицы продолжается операция по его поимке: автоматчики в бронежилетах, а некоторые и в черных масках, останавливают и чуть ли не каждый автомобиль в малом центре.
По непроверенным данным, преступная группировка около полугода назад осуществила разбойное нападение на одного из высокопоставленных чиновников фонда «Линси».
На уровне слухов, Epress.am получает информацию о том, что среди преступников есть бродственники высокопоставленных чиновинков Армении и Карабаха: племянники либо сыновья судьи Тиграна Саакяна, заместителя начальника Специальной следственной службы Марселя Матевосяна,  замминистра обороны Карабаха, генерала Самвела Карапетяна, известного под прозвищем Огановский.
Руководитель отдела связей с общественностью центрального отделения полиции Еревана Армен Малхасям сообщил, что «в городе проводится оперативная операция по обезвреживанию лиц, подозреваемых в тяжелом преступлении». Других подробностей Малхасян не сообщил.