Ում են վնասազերծում Երևանում. ականատեսներ և ասեկոսեներ
Այսօր վաղ առավոտյան ոստիկանության կողմից հետապնդման հետևանքով Մյասնիկյան պողոտայում սյանը բախված Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայում գտնվող երկու տղամարդիկ ձերբակալվել են: Այս մասին Epress.am-ի թղթակցին դեպքի վայրում պատմել է ականատեսներից մեկը:
Ոստիկանության փոխանցմամբ` հանցագործներից մեկը փորձել է փախուստի դիմել, բարձրացել է մոտակա ժայռը, որտեղից ընկել է և մահացել:
Ըստ մեր աղբյուրների` հանցավոր խմբի մեկ անդամի հաջողվել է փախուստի դիմել: Մայրաքաղաքի կենտրոնում շարունակվում է նրա հայտնաբերմանն ուղղված ուժայինների գործողությունը. զրահաբաճկոններով և ավտոմատներով զինված համապատասխան ծառայությունների դիմակավոր աշխատակիցները կանգնեցնում և ստուգում են գրեթե բոլոր ավտոմեքենաները:
Ըստ չճշտված տեղեկությունների` հանցախումբը մոտ կես տարի առաջ ավազակային հարձակում է իրականացրել «Լինսի» հիմնադրամի բարձրաստիճան պաշտոնյաներից մեկի տան վրա:
Epress.am-ն այս պահին ասեկոսեների մակարդակով տեղեկատվություն է ստանում այն մասին, որ ձեռբակալվածների մեջ կան Հայաստանի և ԼՂՀ-ի բարձրաստիճան պաշտոնյանների հարազատներ` դատախազի որդուց մինչև ԼՂՀ Պաշտպանության փոխնախարար, գեներալ Սամվել Կարապետյանի (Օգանովսկի) բարեկամ:
Նշենք, որ Երևանի Կենտրոնի ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Արմեն Մալխասյան հաստատում է, որ  «ծանր հանցագործության մեջ կասկածվող անձանց վնասազերծելու նպատակով` քաղաքում օպերատիվ միջոցառումներ են իրականացվում»: Այլ մանրամանսեր նա չի հաղորդում:

The two men in the Mercedes that crashed into a pole on Myasnikyan Ave. in Yerevan after being chased by police earlier this morning have been arrested. An eyewitness conveyed this news to the Epress.am correspondent on the scene.
Police say that one of the wanted criminals, attempting to flee, climbed the nearby cliff and jumped to his death.
According to our sources, another member of the group succeeded in getting away. Law enforcement officials continue the search for the unidentified man in downtown Yerevan. Armed with bullet-proof vests and automatic weapons, they are stopping and searching vehicles in the Armenian capital.
Unconfirmed reports say that the criminal syndicate robbed and attacked a high-ranking official of the Lincy Foundation nearly six months ago.
At this time, Epress.am is only aware of rumors which declare that relatives of Armenian and Nagorno-Karabakh high-ranking officials are among those arrested — from the prosecutor’s son to a relative of NKR Deputy Defense Minister, General Samvel Karapetyan (Oganovski).
Recall, head of the public relations department at the Kentron (“Central”) police station Armen Malkhasyan had said earlier, “Operative activities are being carried out with the aim of nullifying the threat posed by individuals suspected of a grave [serious] crime.” He did not provide additional details.