Մարգար Օհանյանը դատավորին խնդրել է հետևել Սերժ Սարգսյանի կոչին
Այսօր ՀՀ Ճանապարհային ոստիկանության նախկին պետ Մարգար Օհանյանի պաշտպան Մկրտիչ Վասակյանը միջնորդել է փոխել իր պաշտպանյալի նկատմամբ խափանման միջոցը: Պաշտպանական կողմը ցանկանում է, որ Օհանյանին, ով մեղադրվում է բենզինի յուրացման մեջ, ազատ արձակեն գրավի դիմաց:
Գործով անցնող մյուս մեղադրյալները և տուժող կողմն այդ միջնորդությանը դեմ չեն եղել:
Միայն դատախազ Հարություն Հարությունյանն է առարկել միջնորդության դեմ` համարելով, որ այն անհիմն է և ենթակա է մերժման:
Միջնորդության վերաբերյալ իր կարծիքն է հայտնել Մարգար Օհանյանը` հիշեցնելով դատավորին ու դատախազին Սերժ Սարգսյանի 2011 թվականի դեկտեմբերի 22-ի հայտարարությունը:
Օհանյանի խոսքով` այդ հայտարարության մեջ Սերժ Սարգսյանը կոչ է արել դատավորներին ու դատախազներին լինել արդար: ՃՈ նախկին պետը խնդրել է նրանց հետևել այդ կոչին և իր նկատմամբ արդարացի որոշում կայացնել:

Former RA Traffic Police Chief Margar Ohanyan's representative Mkrtich Vasakyan in court today motioned to change the precautionary measure applied to his client. The defense would like Ohanyan, who is accused of embezzling large quantities of gasoline, to be released on bail.
The other parties named as the accused in the case, as well as the complainant (in this case, the police) were not opposed to the motion.
Only prosecutor Harutyun Harutyunyan objected to the motion, considering it to be groundless and subject to rejection.
Ohanyan also expressed his opinion on the motion, reminding the judge and the prosecutor of a Dec. 22, 2011 statement by Armenian President Serzh Sargsyan in which he called on judges and prosecutors in the country to be just. The former traffic police chief urged them today to heed this call and make a just decision.