Լրագրողները նկատում են միայն ՀՀԿ-ականների սխալները, վստահ է Դավիթ Հարությունյանը
Լրագրողները միայն ՀՀԿ-ականների կողմից թույլ տված սխալներն են տեսնում, իսկ այլ պատգամավորների կողմից թույլ տված խախտումներն անտեսում են, կարծում է Էթիկայի հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Դավիթ Հարությունյանը:
Լրագրողները Հարությունյանին խնդրել են կարծիք հայտնել երեկ ԱԺ-ում ՀՀԿ-ական պատգամավորների վարքի մասին, մասնավորապես, հիշեցնելով, որ Կարեն Կարապետյանը լրագրողին անվանել էր «կազյոլ», իսկ Առաքել Մովսիսյանը ոչ կոռեկտ էր արտահայտվել ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի հասեցին:
«Գիտեք, նայած ոչ կոռեկտությունը ինչ սահմաններով եք դուք հասկանում: Սահմանները կարող են լինել տարբեր: Նա, ով վիրավորվել է, թող գնա դատարան: Եթե կա դատական պաշտպանության հնարավորություն, ես չեմ կարծում, որ Էթիկայի հանձնաժողովը դրան անդրադարձ անի: Մենք որպես կանոն անդրադառնում ենք այն դեպքերին, որտեղ դատական պաշտպանության հնարավորություն չկա»,- պատասխանել է Դավիթ Հարությունյանը:
Նրա խոսքով՝ Զարուհի Փոստանջյանը երեկ ԱԺ-ում «ամոթալի արարք» է թույլ տվել։
«Զարուհի Փոստանջյանը երեկ վերցրեց պատգամավորների քարտերը, դա նման է նրան, որ պատգամավորի ավտոմեքենայի անվադողերը ծակեն, որ չգնա աշխատանքի: Դա իսկապես ամոթալի արարք էր»,- կարծիք է հայտնել Հարությունյանը:

Journalists only notice the mistakes of Republican Party of Armenia (HHK) members, ignoring violations of other Members of Parliament, believes chair of the parliamentary ethics committee, HHK MP Davit Harutyunyan.
Journalists asked Harutyunyan to comment on the behavior of HHK lawmakers yesterday, in particular, recalling that MP Karen Karapetyan had called a journalist a "goat" while MP Arakel Movsisyan responded inappropriately to MP Zaruhi Postanjyan.
"You know, it depends on the boundaries of what you consider correctness. The boundaries can be different. Let he who has been offended go to court. If there is the option of judicial protection, I don't think the ethics committee will touch the issue. As a result, we address cases where there is no possibility of judicial protection," he said.
According to him, Postanjyan engaged in a "shameful act" yesterday. "Zaruhi Postanjyan yesterday took the deputies' cards. That's like puncturing a deputy's car tires so he doesn't go to work. It truly was a shameful act," he said.