36֊րդ զոհն այս տարի․ ԼՂՀ ՊՆ֊ն հայտնում է զինծառայողի մահվան մասին
Այսօր վաղ առավոտյան, ժամը 09:15-ի սահմաններում ղարաբաղա–ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 24-ամյա Մհեր Հակոբյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարությունը։
Այլ մանրամասներ ԼՂՀ ՊՆ֊ն չի հաղորդում՝ նշելով, որ տարվում է քննություն:
Համաձայն safesoldiers.am կայքի` մինչ Հակոբյանի մահը 2014֊ի ընթացքում ՀՀ և ԼՂՀ զինված ուժերում զոհվել էր 35 զինծառայող, որոնցից 20-ը` հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով։ Համաձայն նույն աղբյուրի` ամբողջ 2013 թվականի ընթացքում գրանցվել էր զինծառայողների մահվան 31 դեպք, որոնցից 5֊ը` հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով։

Armenian Soldier Dead in Karabakh
The Nagorno-Karabakh Ministry of Defense released information about 24 year old soldier, Mher Hakobyan, who died this morning. At 9:15 am, Hakobyan was fatally wounded by enemy fire on the combat position of one of the military units stationed in the southern direction along the Line of Contact between Karabakh and Azerbaijani troops.
In accordance to safesoldiers.am until Hakobyan’s death, both Armenian and Nagorno-Karabakh armies totaled 35 deaths in 2014, of which 20 were results of ceasefire violations. According to the same source, 31 deaths were registered in 2013, of which 5 were a result of ceasefire violations.