Ոստիկանությունից բացատրել են՝ ինչու Ոսկու շուկայում կատարվածի առթիվ քրեական գործ չի հարուցվի
Ոստիկանությունը քրեական գործ չի հարուցելու երեկ Ոսկու շուկայում սեփականատեր Վաղարշ Աբրահամյանի կողմից առևտրականների սեղանները ջարդելու փաստի առթիվ: Այս մասին այսօր Epress.am-ին հայտնել է Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ներկայացուցիչ Արմեն Մալխասյանը:
Հիշեցնենք, որ Աբրահամյանը ջարդել և հեռացրել է շուկայից 5 սեղան՝ արգելելով դրանց տերերին շարունակել ոսկի վաճառել իր շուկայում: Նախօրեին նա զգուշացրել էր, որ ով մասնակցի «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի դեմ ակցիային, այլևս չի աշխատի շուկայում:
«Որևէ հաղորդում հանցագործության մասին չենք ստացել»,- որոշումը բացատրելով՝ ասել է Մալխասյանը: Իսկ ԶԼՄ-ներում տեղադրված տեսանյութերը արդյո՞ք հաղորդում չեն հարցին Մալխասյանը պատասխանել է. «Բայց դրանց մեջ չի երևում ում սեղանն է ջարդվում, ով է տուժողը»:
«Դե, գուցե քրեկան գործի շրջանակներում դա հնարավոր լիներ պարզել»,- հուշել է լրագրողը: Մալխասյանը, սակայն, շարունակել է պնդել, որ Ոստիկանությունը բողոք չի ստացել:
Հիշեցնենք, որ երեկ Epress.am֊-ի թղթակիցը շուկայի շենքից դուրս եկած Աբրահամյանից հետաքրքրվել է՝ ինչու է մարդկանց զրկել աշխատանքից։ «Թող գնան ակցիա անեն», - մասնավորապես, ասել է սեփականատերը։

Почему не будет уголовного дела по факту инцидента на ереванском рынке золота
Полиция Армении не станет возбуждать уголовное дело в связи с инцидентом с участием владельца рынка золота Вагарша Абрамяна, сломавшего столы торговцев. Об этом Epress.am сообщил представитель пресс-службы полиции Армен Малхасян.
Абрамян сломал и устранил с территории рынка 5 столов, запретив их владельцам продолжать торговать. Накануне он предупредил, что накажет увольнением всякого, кто примет участие в акции против закона «О налоге с оборота».
«Мы не получали сообщений о преступлении», - сказал сотрудник пресс-службы. На вопрос о том, не являются ли сообщением публикации СМИ, Малхасян ответил: «Но в них не видно, чей ломается стол, кто пострадавший».
«Возможно, это удастся выяснить в рамках уголовного дела», - сказал журналист. Однако Малхасян снова заметил, что структура не получила жалобы.
25 сентября корреспондент Epress.am поинтересовался у вышедшего из здания рынка Абрамяна, почему он лишил людей работы. «Пусть идут, проводят акцию», - сказал он. Таким образом, по словам владельца рынка, он наказал участников акции протеста.