Այսօր՝ մայիսի 20-ին, ժամը 18:15-ի սահմաններում Գորիսի ոստիկանության բաժինն ահազանգ է ստացել, որ քաղաքի վարչական տարածքում կրակոցներ են հնչել: Պարզվել է, որ կրակել են Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի «Լեքսուս» մակնիշի մեքենայի ուղղությամբ: Մարզպետը այդ պահին մեքենայում է եղել: Մամուլում տեղեկություններ են տարածվել, թե կրակոցների հետևանքով կա մեկ վիրավոր: Սուրիկ Խաչատրյանի խորհրդական Զարզանդ Նիկողոսյանը, սակայն, լրատվամիջոցների հետ զրույցում հայտնել է, որ որևէ մեկը վնասվածք չի ստացել:
Armtimes.com-ի հետ զրույցում ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանն ասել է, որ Սուրիկ Խաչատրյանի մեքենայի ուղղությամբ արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235 հոդված 1-ին մասի (ապօրինի կերպով զենք պահելը, կրելը) եւ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104 հոդվածի 2-րդ մասի (սպանության փորձ) հատկանիշներով:
Համաձայն կայքի, Խաչատրյանի մեքենան ընթանալիս է եղել Շուռնուխի անտառամիջյան հատվածով, երբ անտառից կրակոցներ են հնչել: Ոստիկանության համաձայն, ներկայումս դեպքի վայրում աշխատում է քննչական օպերատիվ խումբը:

Стреляли в направлении автомобиля губернатора Сюникской области - полиция
Вечером 20 мая в отделение полиции Гориса поступило сообщение о выстрелах, прозвучавших на административной территории города. Выяснилось, что стреляли в направлении «Лексуса» губернатора Сюникской области Сурика Хачатряна. В момент инцидента Хачатрян находился в автомобиле. В СМИ уже появилась информация об одном раненом. Однако советник губернатора Зарзанд Никогосян опроверг эту информацию.
Пресс-секретарь Следственного Комитета Армении Сона Трузян сообщила Armtimes.com, что возбуждено уголовное дело по статьям «незаконное хранение и ношение оружия» и «попытка убийства».
Сайт сообщает, что автомобиль Хачатряна двигался в направлении лесной местности села Шурнух, когда из леса послышались выстрелы. По сообщению полиции, на месте работает следственно-оперативная группа.