Սուրիկ Խաչատրյանի որդու մասնակցությամբ ծեծկռտուքից տուժածի ձախ աչքը ևս վնասվել է
Մայիսի 2-ին Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդու՝ Տիգրան Խաչատրյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի ընթացքում տուժած Հարություն Զաքարյանի ձախ աչքը ևս վնասվել է։ Այս մասին Еpress.am֊ին ասել է ինքը՝ Զաքարյանը, ով ներկայումս գտնվում է Մոսկվայի ակնաբուժական հիվանդանոցներից մեկում։
Զաքարյանի աջ աչքի տեսողությունը չի հաջողվել վերականգնել, չնայած մայիսի 21֊ին նա 5 ժամանոց վիրահատության է ենթարկվել։ Նրա խոսքով՝ աչքի տեսողության համար պայքարել են Ռուսաստանի լավագույն մասնագետները, սակայն ապարդյուն՝ հաշվի առնելով ստացած վնասվածքների լրջությունը։ Նա նշել է, որ այժմ ևս մեկ վիրահատության է պատրաստվում։
«Վիրահատությունն արվում է, որպեսզի գոնե աչքս հնարավոր լինի պահպանել», ֊ ասել է Զաքարյանը։
Նա նշել է, որ ձախ աչքի տեսողությունը, բժիշկների գնահատմամբ, վատացել է 40 տոկոսով ստացված վնասվածքների հետևանքով առաջացած բորբոքումների պատճառով։
Զաքարյանը հրաժարվել է խոսել դեպքի մասին, չի ցանկացել գնահատական տալ նաև քրեական գործի ընթացքին՝ ասելով, որ այս պահին մտածում է միայն իր առողջության մասին, իսկ այլ հարցերին կպատասխանի հետագայում։
Նշենք, որ ԶԼՄ֊ներում տարածված տեղեկատվության համաձայն, մայիսի 2-ի երեկոյան Տիգրան Խաչատրյանը Գորիսում մեքենա վարելիս վիճաբանել է զուգահեռ ընթացող մեքենայի ուղևորների՝ Զաքարյանի և նրա եղբոր հետ։ Երիտասարդները պայմանավորվել են հանդիպել Սդղի գյոլ կոչվող հատվածում: Երեկոյան երկու եղբայրները գնացել են նշված տարածք, որտեղ նրանց դիմավորել են 40-ից ավելի երիտասարդներ․ եղբայրներին հայհոյել և ծեծի են ենթարկել: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի (խուլիգանություն, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից) հատկանիշներով, ձերբակալվածներ մինչ օրս չկան։

Man Allegedly Beaten up by Armenian Governor's Son Loses Vision in Right Eye; Left Eyesight Deteriorated by 40%
Harutyun Zakaryan, a resident of the town of Goris in the Armenian Syunik province, who lost vision in the right eye as a result of a beating on May 2, has suffered injuries to his left eye, too, Zakaryan, who is currently undergoing treatment in one of Moscow's eye hospitals, told Epress.am.
Note, according to media reports, Tigran Khachatrian, the son of Syunik governor Surik Khachatryan, was among around the 4 dozen men who beat up and injured Harutyun Zakarian and his brother, Mushegh Zakaryan.
The doctors failed to restore the vision in Zakaryan's right eye, despite the five-hour operation carried out on May 21. According to the victim, top Russian medical experts fought to restore his eyesight, but to no avail, given the severity of his injuries. Currently Zakaryan is getting ready for another surgery.
“The surgery is needed to keep the eye at least,” Zakaryan said. He added that, according to the doctors, the vision in his left eye has deteriorated by 40% due to inflammation resulting from the injuries.
Zakaryan refused to talk about the incident, did not wish to asses the undergoing investigation into the case. Currently, he is only concerned about his health and will answer other questions later, the victim said.
In the evening of May 2, Tigran Khachatryan, reportedly, entered into a verbal argument with Zakaryan and his brother. The young men agreed to meet up later outside of Goris, where the brothers were beat up by more than 40 people, suffering serious injuries. A criminal case has been launched pursuant to Part 3 of the Article 258 of the RA Criminal Code (hooliganism by a group of persons or organized group); however, to date, no one has been arrested in connection with the beating.