Սուրիկ Խաչատրյանի որդու մասնակցությամբ ծեծկռտուքից տուժածի ձախ աչքը ևս վնասվել է
Մայիսի 2-ին Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդու՝ Տիգրան Խաչատրյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած ծեծկռտուքի ընթացքում տուժած Հարություն Զաքարյանի ձախ աչքը ևս վնասվել է։ Այս մասին Еpress.am֊ին ասել է ինքը՝ Զաքարյանը, ով ներկայումս գտնվում է Մոսկվայի ակնաբուժական հիվանդանոցներից մեկում։
Զաքարյանի աջ աչքի տեսողությունը չի հաջողվել վերականգնել, չնայած մայիսի 21֊ին նա 5 ժամանոց վիրահատության է ենթարկվել։ Նրա խոսքով՝ աչքի տեսողության համար պայքարել են Ռուսաստանի լավագույն մասնագետները, սակայն ապարդյուն՝ հաշվի առնելով ստացած վնասվածքների լրջությունը։ Նա նշել է, որ այժմ ևս մեկ վիրահատության է պատրաստվում։
«Վիրահատությունն արվում է, որպեսզի գոնե աչքս հնարավոր լինի պահպանել», ֊ ասել է Զաքարյանը։
Նա նշել է, որ ձախ աչքի տեսողությունը, բժիշկների գնահատմամբ, վատացել է 40 տոկոսով ստացված վնասվածքների հետևանքով առաջացած բորբոքումների պատճառով։
Զաքարյանը հրաժարվել է խոսել դեպքի մասին, չի ցանկացել գնահատական տալ նաև քրեական գործի ընթացքին՝ ասելով, որ այս պահին մտածում է միայն իր առողջության մասին, իսկ այլ հարցերին կպատասխանի հետագայում։
Նշենք, որ ԶԼՄ֊ներում տարածված տեղեկատվության համաձայն, մայիսի 2-ի երեկոյան Տիգրան Խաչատրյանը Գորիսում մեքենա վարելիս վիճաբանել է զուգահեռ ընթացող մեքենայի ուղևորների՝ Զաքարյանի և նրա եղբոր հետ։ Երիտասարդները պայմանավորվել են հանդիպել Սդղի գյոլ կոչվող հատվածում: Երեկոյան երկու եղբայրները գնացել են նշված տարածք, որտեղ նրանց դիմավորել են 40-ից ավելի երիտասարդներ․ եղբայրներին հայհոյել և ծեծի են ենթարկել: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի (խուլիգանություն, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից) հատկանիշներով, ձերբակալվածներ մինչ օրս չկան։

Пострадавшему в драке с участием сына армянского губернатора пытаются спасти глаз
У Арутюна Закаряна, пострадавшего в драке с участием сына губернатора Сюникской области Армении, возникли проблемы и с правым глазом. Об этом Epress.am сообщил сам Закарян, в настоящее время проходящий лечение в московской офтальмологической клинике.
Восстановить зрение правого глаза не удалось, несмотря на 5-часовую операцию, проведенную 21 мая. По словам собеседника, за восстановление зрения боролись лучшие российские специалисты, но безрезультатно, учитывая серьезность полученных травм. В настоящее время Закаряна подготавливают к следующей операции.
«Операция нужна, чтобы хотя бы глаз сохранить», - сказал собеседник.
По оценке врачей, зрение левого глаза ухудшилось на 40% из-за воспалений, возникших в результате полученных травм.
Говорить об инциденте Закарян отказался, как и давать оценку следствию. В настоящее время он думает только о своем здоровье, об остальном выскажется впоследствии.
По сообщению СМИ, вечером 2 мая, будучи за рулем, Тигран Хачатрян вступил в словесную перепалку с пассажирами движущегося рядом авто – Закаряном и его братом. Молодые люди условились встретиться в местности Сдги гел. На отмеченной территории братьев ожидали более 40 человек, обругавшие и избившие их. Возбуждено уголовное дело по статье «хулиганство, соверешнное группой лиц», арестованных до сих пор нет.