Արթուր Աբրահամը Երևան է եկել ամուսնանալու և պատանի բռնցքամարտիկներին օգնելու
Գերմանիայի դրոշի ներքո հանդես եկող հայազգի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը գալիք 3-4 շաբաթներն անցկցնելու է Հայաստանում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ բռնցքամարտիկը նշել է, որ իր այցի նպատակները երկուսն են:
Աբրահամի խոսքով` առաջինը նպատակն ամուսնությունն է: Բռնցքամարտիկը նշել է, որ թեև ամուսնության որոշումը վերջնականապես կայացված չէ, բայց գործընթացը «աշխատանքի մեջ է»: Աբրահամը հրաժարվել է բացահայտել, թե ով է իր ընտրյալը` նշելով միայն, որ նա «սովորական աղջիկ է»:
Բռնցքամարտիկի երկրորդ նպատակն է օգնել Երևանի Վլադիմիր Ենգիբարյանի անվան բռնցքամարտի դպրոցին, որտեղ ինքը պատանեկան տարիներին 4 տարի մարզվել է:
Աբրահամն իր հովանավորի` «Ադիդաս» ընկերության հետ համատեղ մարզական գույքի տեսքով 100,000 եվրոյի օգնություն է հանձնելու բռնցքամարտի դպրոցին և դպրոցի աշակերտներին: Օգնության մի մասն արդեն Հայաստանում է, իսկ մյուս մասը Երևանում կլինին երեքշաբթի:

Артур Абраам прибыл в Ереван с целью женитьбы
Армянский боксер Артур Абраам, выступающий под флагом Германии, проведет следующие 3-4 недели в Армении. На пресс-конференции в Ереване он представил две причины своего визита.
Первая из них – женитьба. И хотя окончательное решение пока не принято, процесс «уже начат». 31-летний чемпион мира по версии IBF, обладатель титула межконтинентального чемпиона мира (Inter-Continental Title) по версии WBA в средней весовой категории отказался называть имя своей избранницы, сказав только, что она «обычная девушка».
Вторая цель Абраама – оказать содействие ереванской школе им. Владимира Енгибаряна, где он юношей тренировался на протяжении четырех лет.
Совместно со своим спонсором компанией «Адидас» Абраам предоставит школе и ее ученикам 100 000 евро. Часть этой суммы уже в Армении, заверил боксер, оставшаяся будет получена во вторник.