«Վերնիսաժի» մոտ վիրավորվածներին դեռևս դուրս չեն գրել հիվանդանոցից
Մայիսի 17-ին Վերնիսաժի մոտից հրազենային վիրավորումով հիվանդանոց տեղափոխված հինգ անձանցից ոչ ոք դեռևս դուրս չի գրվել։ Այս մասին այսօր Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Բժշկական համալսարանի մամուլի պատասխանատու Ալեքսանդրա Հարությունյանը։
Տուժածները վիրահատվել են թիվ 1 Համալսարանական հիվանդանոցում։
Նշենք, որ հրազենային վիրավորումները հասցրել է 29-ամյա Գոռ Առաքելյանը, ով ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարո Կարապետյանի փեսան է։ Վերնիսաժի մոտ նա վիճաբանել է տուժածներից Նորայր Հարությունյանի և Վալերի Հովհաննիսյանի հետ։ Մյուս երեք վիրավորները պատահական անցորդներ են եղել։

Injured in Outdoor Yerevan Market Shooting Still in Hospital
None of the 5 people who were injured in a May 17 shooting in the outdoor Yerevan market known as Vernissage have yet been discharged from hospital, No. 1 University Hospital press officer Alexandra Harutyunyan informed Epress.am. Note, the victims were treated in No. 1 University Hospital.
Among those who received gunshot wounds were Gor Arakelyan, 29, who is MP Karo Karapetyan's son-in-law. At Vernissage, he entered into an altercation with Valeriy Hovhannisyan and Norayr Harutyunyan. Apart from Hovhannisyan and Harutyunyan, injured were also random passers-by Albina Badalyan, Myasnik Hayrapetyan, and Mnatsakan Sukiasyan.