Գյումրիում ռուսաստանցի զինծառայողի դի են հայտնաբերել
Գյումրիում հայտնաբերվել է ռուսաստանցի զինծառայողի դի, հայտնում է Հայաստանի Քննչական կոմիտեն:  Այստեղ տեղակայված ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայողի մարմնի վրա քերծվածքներ են հայտնաբերվել:
ՀՀ Քննչական կոմիտեն տեղեկացնում է, որ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում նյութեր են նախապատրաստվում ռուս զինծառայողի մահվան հանգամանքները պարզելու համար:
1995 թվականից տեղակայված ռազմաբազայի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ 12 մարդ է զոհվել։ 2015 թվականին ռուս զինծառայող Վալերի Պերմյակովն սպանեց Ավետիսյանների ընտանիքի անդամներին, իսկ 2018 թվականի դեկտեմբերին աշխատանքի գնալիս ռուս զինծառայողի կողմից դաժան ծեծի էր ենթարկվել և ավելի ուշ մահացել Ջուլիետա Ղուկասյանը:

В Гюмри обнаружен труп российского военнослужащего
Труп российского военнослужащего обнаружен в Гюмри, где в соответствии с договором 24-летней давности, дислоцирована 102-я российская военбаза. По сообщению Следственного комитета Армении, на трупе обнаружены царапины.
В следственном управлении Ширакской области готовятся материалы для установления обстоятельств смерти военнослужащего.
Это 12-й случай смерти, тем или иным образом имеющий отношение к военбазе. Самым громким за последние годы инцидентом стало убийство Валерием Пермяковым семьи Аветисянов, в том числе двух малолетних детей. А в 2018 году на 57-летнюю Джульетту Гукасян напал военнослужащий Андрей Разгильдяев. На прикрепленном к делу видео видно, как женщина спокойно идет по улице, когда к ней подходит молодой человек. Видно также, как он наносит сильные удары, в частности, по лицу Гукасян.