Կորոնավիրուս․ Հայաստանում՝ 218 նոր դեպք, Վրաստանում՝ 1, Ադրբեջանում՝ 113
Մայիսի 18-ին Հայաստանում կորոնավիրուսի դեպքերի թիվն աճել է 218-ով՝ հասնելով 5 հազար 41-ի, գրանցվել է հիվանդությունից մահվան ևս 3 դեպք։ Բուժվածների թիվն ավելացել է 145-ով և հասել 2 հազար 164-ի:
Առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի փոխանցմամբ՝ իրականացված թեստավորումների ընդհանուր թիվը 43 հազար 41 է:
Մահվան նոր դեպքերի վերաբերյալ նախարարությունը հայտնում է, որ «պացիենտները եղել են 59 (տղամարդ), 74 (կին), 56 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»:
Մահացածների ընդհանուր թիվը հասավ 64-ի, կորոնավիրուսով վարակված ևս 25 անձ, ըստ Առողջապահության նախարարության, մահացել է այլ պատճառներով:
Այսպիսով, կորոնավիրուսային հիվանդությունից տվյալ պահին Հայաստանում բուժվում է 2 հազար 788 մարդ:
Ադրբեջանում անցած օրվա ընթացքում վարակվածների թիվն աճել է 113-ով, 40-ը բուժվել են, մեկը մահացել։
Վրաստանում մայիսի 18-ին գնացվել է վարակվելու 1 դեպք՝ հասնելով 702-ի, բուժվել են 24-ը։ Ընդհանուր մահացության թիվը՝ 12, կարանտինի մեջ է գտնվում 3787 մարդ։
Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն անցել է 4 միլիոն 800 հազարը, մահացել է շուրջ 318 հազար 500 մարդ, հիվանդությունից բուժվածների թիվը մոտենում է 1 միլիոն 800 հազարին:

Коронавирус: 218 новых случаев в Армении, 1 - в Грузии, 113 - в Азербайджане
18 мая число инфицированных коронавирусом в Армении увеличилось на 218, достигнув отметки 5041. Количество смертей увеличилось на 3. Выздоровевших стало на 145 больше, общее число - 2164.
Как сообщает Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний Минздрава, общее число проведенных тестов 43 041.
По поводу новых случаев смерти в сообщении министерства говорится, что пациентам было 59 лет (мужчина), 74 (женщина), 56 (мужчина), у них были сопутствующие хронические заболевания.
Общее число смертей - 64. Согласно официальному источнику, 25 инфицированных коронавирусом скончались по иным причинам.
Таким образом, лечение в настоящее время получают 2788 человек.
В Азербайджане за прошедшие сутки количество зараженных увеличилось на 113, 40 человек вылечились, один скончался.
В Грузии по состоянию на 18 мая зафиксирован 1 случай, общее число - 702, излечились 24, не стало 12 человек, на карантине находятся 3787 человек.
Число заболевших Covid-19 по всему миру перевалило за 4 млн. 800 тысяч, скончалось порядка 318 500 человек, количество вылечившихся приближается к отметке 1 млн. 800 тысяч.