Վճարովի կայանատեղերը գործարկող ընկերությունը պատրաստ է վաճառել բաժնեմասի 100%-ը
«Փարկինգ Սիթի Սերվիս» ընկերությունը, որը Երևանում գործարկում է վճարովի ավտոկայանատեղերը, հայտարարել է իր 100% բաժնետոմսերը վաճառելու պատրաստակամության մասին։
Այսօր տարածած հայտարարության մեջ ընկերության տնօրեն Վազգեն Հարությունյանը նշում է, որ «Փարկինգ Սիթի Սերվիսը» 2013 թվականի ապրիլից իրականացրել է հսկայածավալ ներդրումներ՝ իրականացնելով վճարովի ավտոկայանատեղերի պարտադիր կահավորում, էլեկտրոնային համակարգերի միջոցով կահավորում, ավտոկայանատեղի տուրքի նկատմամբ հսկողության իրականացում և այլն։
«Ընկերությունը, հաշվի առնելով վերջին ժանանակշրջանում ընկերության գործունեությանը վերաբերող մամուլում տեղ գտած շահարկումերը, բազմաթիվ քաղաքական և ոչ քաղաքական գործիչների՝ հավաքագրված ավտոկայանատեղի տուրքի 70%-ը ընկերությանը հանձնելու արդյունքում գերշահույթ ստանալու մասին հնչեցված և իրականությանը չհամապատասխանող կարծիքները և տեսակետները, հայտարարում է ընկերության բաժնետոմսերի վաճառքի մասին։ Ընկերությունը պատրաստ է վաճառել իր բաժնետոմսերի 100%-ը բոլոր շահագրգռված, տարաբնույթ կարծիքներ և տեսակետներ արտահայտող ֆիզիկական կամ իրավաբանական անձանց՝ ընկերության կողմից արդեն իսկ իրականացրած ներդրումային գումարների չափով», - նշել է Հարությունյանը։
Հիշեցնենք, որ վերջին ամիսների ընթացքում վճարովի ավտոկայանատեղերի հարցը բարձրացվել է Ազգային ժողովում։ Մի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիաներ են անցկացրել վճարովի ավտոկայանատեղերի, ինչպես նաև «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության կողմից գործարկվող արագաչափերի և տեսախցիկների դեմ։

Company Operating Paid Parking Spaces in Yereva Prepared to Sell 100% of its Shares
Parking City Service, which operates the paid parking spaces in Yerevan, expressed willingness to sell 100% of its shares.
In a statement released today, company director Vazgen Harutyunyan says that since April 2013, Parking City Service has made enormous investments to install and run the city-wide system.
"Taking into consideration the speculations regarding the company's activities published by the press recently and numerous political and not political figures' opinions and views on the company making profits as a result of receiving 70% of the collected parking fees, which are untrue, the company announces the sale of its shares. The company is prepared to sell 100% of its shares to all interested natural or legal persons who express different opinions and views — for the amount of the funds already invested by the company," said Harutyunyan.
Recall, the issue of the new paid parking spaces in Yerevan was raised at the National Assembly in recent months. Furthermore, a group of drivers have been organizing protest rallies against the parking spaces as well as the instalment of speed sensors and CCTV cameras by the company Security Dream.