Ոստիկանը հարվածել է լրագրողի դեմքին․ ակտիվիստների նկատմամբ բռնություն են կիրառել նաև մեքենաներում
Ժամը 17։30-ից Ոստիկանության Կենտրոնի բաժնից սկսել են բաց թողնել էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ ակցիայի ընթացքում բերման ենթարկված ակտիվիստներին։ Բաժնում գտնվող 27 մարդուց արդեն ազատ է արձակվել մոտ տասը:
Նրանք լրագրողներին պատմել են, որ իրենց նկատմամբ բռնություն է կիրառվել նաև ոստիկանության ճանապարհին՝ ավտոմեքենայի մեջ:
Ոստիկանության Կենտրոնի բաժնի մոտ ակտիվիստներին սպասում են լրագրողները և մոտ 60 քաղաքացիներ: Մինչ ակտիվիստներին բաց թողնելը՝ ոստիկանները հորդորել են լրագրողներին հեռվում կանգնել՝ պնդելով, թե վերջիններս խոչընդոտում են ոստիկանների աշխատանքը և խազեր անում ոստիկանական մեքենաների վրա:
Մի պահ ոստիկանները պատնեշ են կազմել և սկսել են ոտքերով հարվածել լրագրողների ոտքերին: Ինչպես մեզ պատմել է ոստիկանության մոտ գտնվող «Չորրորդ իշխանություն» թերթի լրագրող Անի Գևորգյանը, ոստիկաններից մեկը՝ Վարդան Գևորգյանը, հրահանգել է «սրբել» տարածքը լրագրողներից։ Անի Գևորգյանն ասել է, որ ոստիկաններից մեկն իրեն հարվածել է, բայց ինքը չի հասցրել տեսնել հարվածողին։ Հիշեցնենք, որ Վարդան Գևորգյանը փետրվարի 12-ին բռնություն էր գործադրել Անի Գևորգյանի նկատմամբ ՝ փորձելով խլել տեսախցիկը:

By 5:30 pm, about 10 of the 27 people arrested at a demonstration protesting the electricity price hike earlier today were released from Kentron Police Division.
They told journalists that police also used force when they were taking them to the station — in the police vehicle.
Journalists and about 60 other people were waiting for the activists outside Kentron Police Division. Prior to the activists being released, police officers urged journalists to stand back, claiming that they are obstructing the work of the police and scratching their vehicles.
At one point police officers created a human chain and began to kick at journalists' feet. As told to Epress.am by local Chorrord Ishkhanutyun newspaper reporter Ani Gevorgyan, one of the officers, Vardan Gevorgyan (no relation), slapped her face. Recall, this same officer on February 12 used force on Ani Gevorgyan, attempting to seize her camera.