Սյունիքի մարզպետի որդին ԲՀԿ֊ականին սպառնացել է մորթել․ «Ժողովուրդ»
Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության տարածքային կառույցի ղեկավար Ռոբերտ Հակոբյանը ոստիկանությունում հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացրել` նշելով, որ իրեն սպառնացել են մորթել: «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում նա պատմել է, որ ապրիլի 5-ին՝ ժամը 16:50-ի սահմաններում, Գորիս քաղաքի Գուսան Աշոտ փողոցում գտնվող Ծիածան շինանյութի խանութի մոտ մի խումբ երիտասարդներ մեքենաներով նախ հետապնդել են իրեն, իսկ ավելի ուշ սպառնացել.
«Մեքենաներից մեկը «Բրաբուս» մակնիշի ավտոմեքենա էր՝ 077 QQ 77 պետհամարանիշով, իսկ մյուսը՝ «Պորշ կայեն»՝ 77 AV 077 պետհամարանիշով: Մեքենաներից մեկի ղեկին նստած էր Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը (լուսանկարում), որը մեքենայով երկար հետապնդելուց հետո սկսեց ինձ սպառնալ, թե քեզ սպանելու եմ, մորթելու եմ: Այնպիսի հայհոյանքներ էր տալիս, որ ինձ թույլ չեմ տա այդ մասին Ձեզ հայտնեմ: Կատարվածից անմիջապես հետո ոստիկանություն եմ շտապել և հանցագործության մասին հաղորդում ներկայացրել, սակայն առայժմ ոստիկանության կողմից որևէ քայլ չի իրականացվել, և որևէ ձայն չկա»:
Թերթի հարցին՝ իսկ ինչն է պատճառը, որ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին հետապնդել է իրեն և սպառնացել է մորթել, Ռոբերտ Հակոբյանը պատասխանեց. «Ես Բուդաղյանների ընտանիքի բարեկամ եմ, Բուդաղյանների փոքր տղան իմ դստեր ամուսինն է, և ես Տիգրան Խաչատրյանի արարքը կապում եմ Խաչատրյանների և Բուդաղյանների ընտանիքի հետ տեղի ունեցած դեպքի հետ»։
Հիշեցնենք, որ 2013 թվականի հունիսի 1-ին Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի տան մոտ սպանվել է Գորիսի քաղաքապետի նախկին թեկնածու Ավետիք Բուդաղյանը, նրա եղբայրը՝ գնդապետ Արտակ Բուդաղյանը վիրավորվել է: Փաստի առնչությամբ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել էր Սուրիկ Խաչատրյանի որդին՝ Տիգրանը և թիկնապահը՝ Զարզանդ Նիկողոսյանը: Հետագայում երկուսն էլ ազատ են արձակվել, քանի որ քննչական մարմինը գտել է, որ նրանք ինքնապաշտպանվել են: Բուդաղյանների ընտանիքը որոշումը բողոքարկել է դատական ատյաններում։

Сын губернатора Сюника пригрозил зарезать члена «Процветающей Армении» - газета
Руководитель территоральной структуры партии «Процветающая Армения» в городе Горис Сюникской области Роберт Акопян представил сообщение в полицию в связи с угрозами зарезать его. В беседе с изданием «Жоховурд» он рассказал, что днем 5 апреля его преследовала группа молодых людей на автомобилях, затем стали ему угрожать.
«Один из автомобилей - «Brabus» с госномером 077 QQ 77, другой - «Porsche Cayenne» с госномером 77 AV 077. За рулем одного из них сидел сын губернатора Сюникской области Сурика Хачатряна Тигран (на фото), который после длительного преследования на автомобиле начал угрожать, мол, убьет меня, зарежет. Он использовал такие ругательства, что я не позволю себе повторить их Вам. Сразу после случившегося я поспешил в полицию и подал сообщение о преступлении, однако полиция пока не предприняла никаких мер, пока молчат».
На вопрос корреспондента о причине такой угрозы со стороны сына Сурика Хачатряна, Акопян ответил: «Я родственник семьи Будагянов, младший сын Будагянов – муж моей дочери, и я связываю поступок Тиграна Хачатряна с инцидентом между семьями Хачатрянов и Будагянов».
1 июня 2013 года у дома губернатора Сюника Сурика Хачатряна, снятого с занимаемой должности и вернувшегося впоследствии, был убит экс-кандидат на пост мэра Гориса Аветик Будагян, его брат, полковник Артак Будагян получил огнестрельное ранение. В рамках возбужденного уголовного дела арестовали сына губернатора Тиграна Хачатряна и телохранителя Зарзанда Никогосяна. В дальнейшем обоих освободили: следственный орган счел их действия самообороной. Семья Будагянов обжаловала это решение.