2 զինծառայող զոհվել է հակառակորդի կրակոցներից․ ՊՆ-ի նախնական վարկածը (թարմացված)
Հունիսի 19-ին Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի զորամասերից մեկի մարտական հենակետում զինծառայող է զոհվել։ Այս մասին Epress.am-ին փոխանցել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ զոհվածի անունը դեռ հայտնի չէ։ Հովհաննիսյանն ասել է, որ, նախնական վարկածի համաձայն, զինծառայողը զոհվել է հակառակորդի գնդակից։
Եվս մեկ զինծառայող է մահացել այսօր՝ հունիսի 20-ին, հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հարավ-արևմտյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում։ Մահացու հրազենային գնդակային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, 20-ամյա շարքային Գրիշա Մուրադի Խաչատրյանը ( Սիսիանի զ/կ, 2013-1 զորակոչ):
Միջադեպի մանրամասները ճշտվում են:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 5-ին Նախիջևանի հետ սահմանային գոտում հակառակորդի կրակոցներից 2 հայաստանցի զինծառայող էր զոհվել՝ 27-ամյա Անդրանիկ Եղոյանը և 22-ամյա Բորիս Գասպարյանը։

A soldier died on June 19 at the battle position in one of the Nagorno-Karabakh Defense Army's military units. This news was conveyed to Epress.am by RA Ministry of Defense spokesperson Artsrun Hovhannisyan, adding the name of the deceased is not yet known. Hovhannisyan said, according to preliminary information, the soldier was killed by an enemy bullet.
Another soldier died today, on June 20, in one of the military units in the southeastern direction of the Armenian-Azerbaijani border. Military conscript, 20-year-old Grisha Murad Khachtryan (recruited by the Sisian military commissariat, called to duty on 2013–1) died from a gunshot wound.
Details of the incident are being clarified.
Recall, on June 5, two Armenian soldiers were killed from enemy fire on the border with Nakhichevan — Andranik Yeghoyan, 27, and Boris Gasparyan, 22.