Monthly Archives: Մայիս 2016
Մեր կազմակերպությունը մոնիտորինգի շրջանակներում ձեռք է բերել տեղեկատվություն և նշվել է աղբյուրը տեղեկատվության... -
ՀՀ ընտրական օրենսդրության զարգացման պատմության մեջ առաջին անգամ ԶԼՄ-ների կողմից ընտրությունները լուսաբանելու համար նախագծով սահմանվել է... -
ՀՀ֊ում գործազրկությունը հարևանների համեմատ բարձր տոկոս է կազմում․ ԿԲ֊ն խոսում է նվազման մասին․ «ՀԺ»
Համեմատած տարածաշրջանի մյուս երկների՝ Հայաստանն ունի գործազրկության ամենաբարձր ցուցանիշը, որը կազմում է 18.3 տոկոս... -
«Ինչպե՞ս կարող են պարտադրել իր հզորության 20-30 տոկսով աշխատող գործարանին՝ աշխատել առնվազն 90 տոկոս հզորությամբ... Անցած տարի Հայաստան է... -
«Ու դարձյալ միջին կամ մանր «ձկներն» են ուռկանում հայտնվել։ Մեր տեղեկություններով՝ ձերբակալվածների թվում են ՀՀ զինված ուժերի սպառազինության... -
Զինվորը դիրքում հանկարծամահ է եղել․ պաշտոնական
Մայիսի 29-ին` ժամը 22:00-ի սահմաններում, Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի... -
«Ոստիկանության ներկայացուցիչը չխայտառակվելու համար չէր եկել նիստին»
«Ոստիակնության ներկայացուցիչը անգամ գրավոր չէր ներկայացրել իր դիրքորոշումը, ինչը նշանակում է, որ իրենք դիրքորոշում չունեին ներկայացնելու... -
Հրազդանում ընտրողների թիվը մշտական բնակչության թվից մեծ է․ «Ժողովուրդ»
Ըստ վիճակագրական ծառայության տվյալների՝ այս տարվա ապրիլի 1-ի դրությամբ Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում մշտական բնակչության թիվը... -
Գեղարքունիքի մարզի մի քանի համայնքների բնակիչներ փակել են Վարդենիս֊Մարտունի ճանապարհը․ armlur.am
«Արդեն քանի տարի է, այս վիճակն է։ Ռազմավարական նշանակության ճանապարհ է, պատերազմական վիճակ է, նորմալ ճանապարհ չկա... -
Հիվանդ կալանավորը ժամանակավորապես դադարեցրել է հացադուլը
Վերջինս հաղորդել է նաև, որ կալանավորը մոտ 2 ամիս գտնվել է հակասանիտարական վիճակում, հիվանդության պատճառով չի կարողացել լողանալ...

Monthly Archives: Май 2016
Представленная Амарикян информация была настолько достоверной, что в Специальной следственной службе завели уголовное дело. Правда, потом... -
«Продолжая лишать граждан возможности общественного контроля, власти лишь углубляют подозрения и недоверие к предстоящим выборам... -
В Армении самый высокий уровень безработицы среди стран региона
«Сложно сказать, каков, по мнению ЦБ, этот «равновесный уровень». И даже если прогнозы Центробанка сбудутся, в Армении все... -
Монополия на сахар: когда олигарх могущественнее правительства Армении — «АЖ»
Мощнее благодаря своему очевидному покровителю Сержу Саргсяну. Чиновники объявляют борьбу с монополией, за которой следует... -
Арестованы генерал и полковники ВС Армении
«И снова в сети попали средние или мелкие рыбешки. По нашим данным, среди арестованных оказались начальник управления вооружения... -
На боевой позиции в Карабахе скоропостижно скончался военнослужащий — Минобороны
29 мая на боевой позиции одной из воинских частей, дислоцированных в северо-западном направлении Армии обороны... -
Азербайджанская журналистка после тюрьмы: Я не смогу помешать правительству
- У них больше возможности сделать то, что они хотят сделать, если они хотят что-то сделать. Я могу отвечать только за свои собственные действия. Помешать как-то этому я... -
«Представитель полиции Армении не явился в суд, чтобы не опозориться»
«Представитель полиции не представила своей позиции даже в письменном виде. Это значит, что у них не было позиции, о которой... -
Жители нескольких сел заблокировали дорогу Варденис-Мартуни
Скорая помощь отказывается сюда приезжать, говорят, что останутся вместе с больным на дороге. Даже поставщики отказываются... -
«Грачья назначили лечение - уколы, инъекции, - но он не надеется на организацию лечения со стороны уголовно-исполнительного учреждения...