Epress.am֊ի օպերատորը, լրագրող ներկայանալով, մահակի արժանացավ
ՀՀ ոստիկանության Մալաթիայի բաժնից այսօր 15։15-ի սահմաններում ազատ է արձակվել Epress.am֊ի օպերատոր Տիգրան Հակոբյանը, ով երեկվանից մինչև այսօր առավոտ Բաղրամյան պողոտայում լուսաբանում էր Էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ անցկացվող նստացույցը։
Հակոբյանին առավոտյան 05։45-ի սահմաններում Ազատության հրապարակում տեսանկարահանումներ իրականացնելու ընթացքում սկսել են քաշքշել, գլխին հարվածել են մահակով, ոլորել ձեռքերը և, հայհոյելով, նստեցրել «Գազել» մակնիշի մեքենան՝ խլելով տեսանկարահանող սարքը։ Այդ ընթացքում Հակոբյանը մի քանի անգամ ասել է, որ լրագրող է ու տեսանկարահանում է իրականացնում, սակայն ոստիկանները ուշադրություն չեն դարձրել նրա խոսքերին։
Հակոբյանը պահանջել է հետ վերադարձնել սարքը. ոստիկաններից մեկը քիչ անց այն «Գազելի» պատուհանից նետել է մեքենայի մեջ, սակայն առանց չիփի, որը հետագայում էլ օպերատորին չի վերադարձվել։ Հակոբյանին տարել ոստիկանության Կենտրոնի բաժին, որից հետո տեղափոխել են Մալաթիայի բաժին։
Այնտեղ ավելի քան 3 ժամ անցկացնելուց հետո Հակոբյանին հարցաքննել են որպես վկա: Քննիչը նրան հարցրել է՝ արդյոք գիտի, ովքեր էին Բաղրամյան պողոտա բերել բարձրախոսները, ովքեր էին սուլում ակցիայի ժամանակ: Հակոբյանի հետ զրույցից հետո քննիչներն արձանագրել են, որ օպերատորը դեպքի վայրում ներկա է եղել որպես լրագրող և իրականացրել է իր գործառույթները:

Оператор Epress.am представился журналистом и получил дубинкой по голове
Из отделения полиции административного района Малатиа в 15:15 освободили оператора Epress.am Тиграна Акопяна (на фото), с 22 июня освещавшего сидячую забастовку в Ереване против повышения тарифа не электроэнергию.
Утром в 5:45 производившего съемку Акопяна атаковали на площади Свободы, ударили дубинкой по голове, скрутили руки и, обругав, посадили в «Газель», отобрав камеру. Акопян несколько раз представился журналистом, сказал, что ведет съемку, однако полицейские этого не учли.
Оператор потребовал вернуть съемочное устройство. Впоследствии один из стражей правопорядка забросил его в автомобиль через окно, но карты памяти в нем не было. Ее так и не вернули. Тиграна Акопяна доставили в отделение полиции административного района Кентрон, затем – в отделение Малатиа.
Его продержали более 3 часов, после чего допросили в качестве свидетеля. Следователь спросил, знает ли он, кто принес на проспект Баграмяна громкоговорители, кто свистел в ходе акции. Подписывать какие-либо документы оператор отказался, подписал только свои показания. Следователи запротоколировали, что оператор присутствовал на месте в качестве журналиста и осуществлял свои функции.