Daily Archives: Հունվար 22, 2016
Դատարանի պատասխանը վրդովվեցրել է ինչպես Ավետիսյանների իրավահաջորդներին, այնպես էլ նրանց փաստաբաններին, սակայն դատավորն այլևս այդ... -
22 Հունվար
Գեղանուշցիները պահանջում են փոխհատուցել պոչամբարի հետևանքով հասցված վնասները
Գյուղացիները նշում են, որ հողագործությամբ նույնպես չեն կարողանում զբաղվել, որովհետր հողը թունավորված է և ծառերը պտուղ չեն տալիս... -
Ավետիսյանների սպանության գործով վկաների հարցաքննության ժամանակ անջատեցին ուղիղ հեռարձակման ձայնը
Դատավոր Հարություն Մովսեսյանն անմիջապես բավարարել է միջնորդությունը, և դատական նիստն ուղիղ եթերում հեռարձակող ինտերնետային կայքերն... -
Սաֆարյանին տեղափոխել են առանձին խուց, բայց իրավիճակն ամեն պահի կարող է փոխվել. փաստաբան
«Բանտերում առանձին խցերի երկու տեսակ կա: Սաֆարյանն այդ տեսակներից հատուկ պահպանվող խցում չէ, իսկ խուցը, որտեղ... -
Հանրակրթական հաստատություններում արձակուրդները ևս մեկ շաբաթով երկարաձգեցին
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը ևս մեկ շաբաթով երկարաձգել է ձմեռային արձակուրդները հանրակրթական հաստատություններում...

Daily Archives: January 22, 2016
During the hearing today testimony from first witness Rima Petrosyan, a relative of the victims, was interrupted after she suddenly felt unwell. The court then announced a break, after which the trial was adjourned until January 29... -
22 January
Armenian Villagers Demand Compensation for Damage Caused by Toxic Tailings
On the outskirts of [Geghanush], all the residents have died from tumors. Babies are born sick and immediately transferred to children's hospitals,” villager Amalya Martirosyan told the organization. .. -
Arrested Oppositionist Unsafe in Jail, Lawyer Says
“There are two types of separate cells in jails. The one Safaryan's in is not a specially guarded one: this cell is under the control of the criminal world and is unsafe,” Harutyunyan said, adding that the situation with the oppositionist's... -
ote, on January 21, a group of citizens visited foreign embassies and international organizations in Yerevan, calling their attention to Safaryan's and Kyureghyan's problems...