Daily Archives: Փետրվար 3, 2017
«Ամեն անգամ, երբ գնում էր, ես դուրս չէի գալիս նրան ճանապարհելու․․․ Բայց էդ օրը ես իր հետևից, չգիտես ինչի, հելել եմ։ Մինչև վերջ հետևից... -
Փաշինյանն առաջարկում էր հաշվել պաշտոնյաների իրական փողերը․ ՀՀԿ֊ականները դեմ էին
«Ընտրությունը քաղաքական բովանդակության քննարկում է: Բա ի՞նչ անենք, քաղաքական բովանդակությունը դարակներում... -
Սեֆիլյանի գործով կալանավորվածը դադարեցրել է հացադուլը և ջրադուլը
Պապիկյանը նշել է, որ Պողոսյանի կալանքը երկարաձգելու դատարանի որոշումները արդեն բողոքարկվել են Վերաքննիչ և Վճռաբեկ դատարաններ... -
Ապրիլին հաշմանդամություն ձեռք բերած զինվորն անուշադրության է մատնված․ aravot.am
«Արդեն 11 ամիս է՝ պառկած եմ հիվանդանոցում, անտեսված եմ պետության կողմից: Շատ բան են խոսք տվել, իրենց խոսքի տերը չեն եղել: Ուղղակի ուզում եմ...

Daily Archives: February 3, 2017
- I didn't have a habit of seeing him of, but that time I actually left the house with him and watched him as he walked to the stop and got on the bus. I noticed a weak... -
Pashinyan Wants to Find Out How Much Money Armenia’s Senior Officials Actually Have
The committee's findings, the lawmaker added, would finally answer the question Armenia's citizens have long been asking: how much money or property have Armenian officials ... -
Yerevan Prisoner Ends 6-Day Dry Hunger Strike
Papikyan said that he has already challenged the recent court decision to extend his client's detention period at both the Appeals and Cassataion courts; at the same time, the lawyer intends to... -
Soldier Disabled Last April in Karabakh Neglected by Authorities
The family say they need no official acknowledgement through awards or medals; they just need their son to be able to walk again. “Our son has been in a wheelchair for 11 months; he has...