Daily Archives: Հուլիս 9, 2013
Ամբաստանյալներից 42.5 միլիոն դրամ բռնագանձելու՝ Պարույր Հայրիկյանի հայցադիմումը դատարանը կքննի առաջիկայում։ Իսկ այսօրվա նիստում որոշվեց դատարան հրավիրել դատաձգաբանական ու դատաբժշկական... -
9 Հուլիս
Իրավապաշտպանները չեն պատրաստվում համագործակցել զինդատախազության հետ
«Թույլ տալ հանցագործներին, որ իրենք քննարկեն իրենց կատարած հանցագործությունը և՛ անբարոյական է, և՛ անհեթեթ», - ասել է փորձագետը... -
Պուտինն Ալիևին Իբրագիմբեկովի հետ չի փոխի, կարծում է ադրբեջանցի քաղաքագետը
Եթե Մոսկվային պետք լինի, որ Իբրագիմբեկովը դառնա նախագահի թեկնածու, ապա, անկախ նրա քաղաքացիությունից, նա կգրանցվի... -
Ստալինը բռնակալ է, բայց Հայաստանում նման առաջնորդի կարիք են զգում
Ըստ հետազոտության արդյունքների՝ ամենավատ կարծիքը Ստալինի մասին ունեն ադրբեջանցիները, իսկ մյուս երկրներում հարցվածներն ավելի հաճախ են ասել, թե հարգում, ըմբռնում... -
Ամուսնուց 25 դանակի հարված ստացած կնոջ կյանքին այլևս վտանգ չի սպառնում
«Տաթևիկին վերակենդանացման բաժանմունքից տեղափոխել են հիվանդասենյակ, այս պահին նա արդեն այնտեղ է: Ինչ վերաբերում է առողջական վիճակին, ապա բժիշկն ասաց... -
Թուրքական քաղաքում հայկական եկեղեցուն 15 հազար քմ կվերադարձնեն
Թուրքիայի Դիարբեքիր քաղաքի Հիմնադրամների վարչությունը որոշում է կայացրել հայկական Սուրբ Կիրակոս եկեղեցուն հատկացնել նախկինում իրեն պատկանող 17 անշարժ գույքի օբյեկտներ... -
Անահիտ Բախշյանը քաղաքապետին խնդրել է կանխել դպրոցներում առկա ապօրինությունը
«Դպրոցի մեթոդ-միավորումները նախնական դասաբաշխում են անում նախքան ուսուցիչների արձակուրդ գնալը և այն ներկայացնում տնօրենին: Այնուհետև ուսուցիչը պետք է... -
Հայաստանի հյուսիսային շրջաններում կարկուտ են կանխատեսում
Հուլիսի 11-14-ին Հայաստանի հյուսիսային շրջաններում՝ Տավուշի, Լոռու, Շիրակի, Գեղարքունիքի մարզերում, գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև... -
Մոլդովացի փաստաբանը Երևանում հրահրած սկանդալի համար ներողություն չի խնդրի
«Ես նույնիսկ չէի ենթադրում, որ այդպիսի ոչ ադեկվատ արձագանք կլիներ: Եվ ընդհանրապես, այս սկանդալը հրահրել է Հայաստանի խորհրդարանի փոխխոսնակը... -
Որոնք են Հայաստանի ամենակոռումպացված կառույցները. հարցում
Նրանց 54%-ը ասել է, որ կոռուպցիայի մակարդակը Հայաստանում ավելացել է, 53%-ը կարծում է, որ ներկա իշխանություններն ոչ արդյունավետ են պայքարում կոռուպցիայի դեմ...

Daily Archives: 9 июля, 2013
Если Москве нужно будет, чтобы Ибрагимбеков стал кандидатом в президенты, то вне зависимости от того, что у него имеется паспорт гражданина России, Таиланда или Гондураса... -
Жизнь женщины, получившей 25 ножевых ранений от мужа, вне опасности
«Татевик перевели из реанимации в палату, сейчас она там. Что касается состояния здоровья, то, по словам врача, опасный период уже позади», - сказала Минасян. О подробностях... -
Армянской церкви вернут 15 тысяч кв. метров в турецком городе
В связи с заявкой фонда Церкви Сурб Киракос Диарбекира относительно возвращения армянам принадлежавших им ранее 190 объектов недвижимого имущества Управление фондов... -
Самые коррумпированные структуры Армении – опрос
Самыми коррумпированными общество считает учреждения, функцией которых должна быть борьба с коррупцией. Во-вторых, в отличие от среднего показателя всемирного опроса... -
Молдавский адвокат не станет извиняться за спровоцированный в Ереване скандал
«Я не предполагала, что будет такая неадекватная реакция. И вообще, весь этот скандал спровоцировала вице-спикер парламента Армении», - заявила парламентский адвокат... -
В Стамбуле после столкновений демонстрантов и полиции задержаны 80 человек
Акция была организована группой "Солидарность Таксим" и направлена против политики премьер-министра Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. В протесте должны были также... -
Саакашвили знает, почему Путин относился к Грузии с уважением
"Я хочу сегодня признаться, что Путин относился к нам с большим уважением - он рассматривал нас как врага, мы же знаем, - чем сегодня относится Онищенко. Почему... -
Серж Саргсян пристыдил своих однопартийцев – источник
Президент поинтересовался у главы правительства, какой смысл был отправлять контрольную инспекцию при министерстве финансов на проверки против Джоника... -
«Меня обвинили в том, что я сожалею об отъезде армян из Баку» — лидер азербайджанской оппозиции
Решение карабахской проблемы осложнено внутренними проблемами в Азербайджане. Мы не должны отдавать Карабах, но мы должны гарантировать армянам демократию, отсутствие коррупции... -
В крови сына армянского экс-губернатора обнаружили наркотики. Адвокат о монтаже видео
«С первого же момента появления Аветика Будагяна и когда его атакуют, затем, когда братья уходят, с этого же момента в их направлении тоже открывается огонь, до...