Daily Archives: Մայիս 15, 2015
Epress.am֊ի հետ զրույցում Իոաննիսյանը նշել է՝ հարցը պետք է դիտարկել այն համատեքստում, որ ՀՀ֊ն ևս դոլարով է վերցնում վարկերը ճանապարհի կառուցման համար․․․ -
15 Մայիս
Վերաքննիչը երեխայի համար պայքարող մոր օգտին վճիռ է կայացրել․ գործը նորից կքննվի
Քննիչ Առաքելյանը դիտավորյալ չի կատարել քննչական անհրաժեշտ գործողությունները, մասնավորապես, չի կատարել դատագենետիկական փորձաքննություն, Նիկողոսյանին չի ճանաչել տուժող․․․ -
Էլէներգիայի սակագինը ոչ թե պետք է բարձրանա, այլ նվազի․ պատգամավոր
Արամ Մանուկյանն ասել է, որ ՀԷՑ֊ը 40 տոկոս մտնում է ամեն կիլովատի գնի մեջ։ Պատգամավորի խոսքով՝ ընդունելի չէ, որ ՀԷՑ֊ը ցանկանում է ստանալ այնքան գումար... -
Հայկական սերիալներն ամրապնդում են բռնության կիրառման կարծրատիպը․ հետազոտություն
Ուսումնասիրված հեռուստասերիալից երկուսի («Հարազատ թշնամի» և «Անցյալի ստվերներ») գրեթե բոլոր կանայք (Էմիլի, Բաբի, Լիլիթ, Ագնես, Ժակլին, Ռենա․․․ -
Հայաստանում գազալցակայաններն անվտանգ չեն. «Ժողովուրդ»
Գառնի գյուղի մոտակայքում գործող գազալցակայանը պատկանում է Գառնիի գյուղապետ Աշոտ Վարդանյանին, իսկ ՍՊԸ-ի տնօրենն է Արտաշես Մկրտչյանը․․․ -
Անհայտ ՕԳԳ֊ով պետական ինստիտուտներն էլ 15 հազար դոլարանոց մեքենա են գնում․ «Հրապարակ»
«Այսպես՝ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի արևելագիտության ինստիտուտը մեքենայի ձեռքբերման մրցույթ է հայտարարել և մարտի 31-ին պայմանագիր է կնքել... -
Էլէներգիայի թանկացումը կարող է քաղաքացիական ընդվզման հանգեցնել․ «ՀԺ»
Մի քանի տասնյակ քաղաքացիներ «քննարկումներ» անելուց հետո «Ոչ թալանին» կարգախոսով երթ սկսեցին Երևանի կենտրոնական... -
Ատելություն քարոզող թերթին պարտավորեցրեցին հերքում տպել և փոխհատուցում տալ
Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը մայիսի 14-ին մասնակիորեն բավարարել է Արման Սահակյանի...

Daily Archives: 15 мая, 2015
Несмотря на то, что адвокат женщины Ани Торосян ходатайствовала об устранении решения суда первой инстанции, повторное следствие она считает частичной... -
Электроэнергия в Армении должна дешеветь, а не дорожать – депутат
Парламентарий считает неприемлемым желание ЭСА получать столько же, сколько производитель, только за поставку электроэнергии гражданам. «Таких в Совесткое время... -
Армянские телесериалы закрепляют стереотипы о насилии над женщинами
Их мужественность чаще проявляется через форму, а не содержание. Вернувшись в семью, герои этих телесериалов воспроизводят роль и образ из своей публичной жизни... -
Газозаправки в Армении небезопасны — «Жоховурд»
Издание выяснило, что действующая неподалеку от Гарни заправка принадлежит сельскому главе Ашоту Варданяну, а директор ООО – Арташес Мкртчян... -
Подорожание электроэнергии в Армении может привести к гражданскому бунту — «АЖ»
Учитывая, что подорожание электроэнергии ударит по карману всех граждан, и удар будет достаточно сильным, можно ожидать того, что движение будет с каждым... -
Армянский суд обязал пропагандирующую ненависть газету выплатить компенсацию
Арман Саакян сообщил Epress.am, что судья не удовлетворил иск только по части публикации газетой вердикта, а размер компенсации каждому истцу составил 250 000др...