Daily Archives: Հունիս 19, 2015
Այնուհետև նրանք շարունակել են քայլել նստած մարդկանց միջոց՝ հրելով, հարվածելով ու սադրելով հավաքվածներին։ Ոստիկաններն անընդհատ ասում էին... -
Ոստիկանները սկզբում հանգիստ էին, հետո հարձակվեցին անարխիստների վրա (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Դրանից հետո ոստիկանները սկսեցին ներխուժել մարդկանց շարքերը, վախեցնել ուժի կիրառմամբ և պահանջել լքել հրապարակը... -
«Շնչի վրա 2000 դոլար». Կառավարությունը միլիարդներով մեծացնում է ՀՀ արտաքին պարտքը
«2008 թվականին պետական պարտքը կազմել է 1.5 միլիարդ դոլար, որը կազմել է ՀՆԱ-ի 13 տոկոսը, 2013 թվականին այն ավելացավ 2.5 անգամ և կազմեց 3.9 միլիարդ դոլար... -
ՀՀ կառավարությունը հրաժարվեց «Հայփոստից»․ դրան կողմ էր միայն ՀՀԿ֊ն
ՀԱԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Ջհանգիրյանն իր ելույթում ասել է, որ «Հայփոստ»-ի վաճառքը կհանգեցնի փոստային ծառայությունների սակագների... -
Էլէներգիայի գինն աճելու է, քանի դեռ չի բարձրացվում արդյունավետ կառավարման խնդիրը
«Այսինքն՝ իշխանությունը դրե՞լ է ՀԷՑ-ն արդյունավետ կառավարիչի հանձնելու հարցը, թե ոչ: Ակնհայտ է, որ ոչ: Քանի որ ՀԷՑ-ն արդյունավետ չի, անընդհատ ունենալու ենք... -
Գագիկ Խաչատրյանն ուզում է փոխել օրենքը նոր վարկեր վերցնելու համար․ «ՀԺ»
Կառավարության ներկայացրած նախագծով՝ պետական պարտքի հասկացությունից հանվում է ՀՀ կենտրոնական բանկի պարտքը, ինչը հնարավորություն է տալիս... -
Բանկերը սկսել են ակտիվորեն դրամով վարկեր տրամադրել ԿԲ֊ի «հորդորով»․ «Ժողովուրդ»
«Ֆինանսական շրջանակներից ստացվող տեղեկությունների համաձայն, ՀՀ կենտրոնական բանկը Հայաստանում գրանցված բանկերին «հորդորել է» դրամով...

Daily Archives: June 19, 2015
- In 2008, the national debt amounted $ 1.5 billion - 13% of GDP. In 2013, it increased by 2.5 times and amounted to USD 3.9 billion, in 2015 the debt is USD 4.6 billion; it has grown three times compared to 2008. GDP fell... -
19 June
Armenian Parliament Approves Bill to Privatize National Postal Operator
Before voting had started, Zaruhi Postanjyan, Head of opposition Heritage faction, urged the MPs to vote against the bill alienating Haypost. The new owner, according to the lawmaker, might consequently refuse to... -
Electricity Rate in Armenia Will Go Up as Long as the National Electric Utility Is Managed Ineffectively
Electric Networks of Armenia, as stated by the journalist, has an annual profit of USD 0,5 billion, of which 12% (USD 60 million) is lost. In the case of the ENA, technical losses amount to about 3-5%; the rest is pocketed...